Ирската пејачка Шинејд О’Конор, која се прослави со изведбата на песната на Принс „Nothing Compares 2 U“, почина на 56-годишна возраст, потврди нејзиното семејство, јавија ирските и британските медиуми.

Медиумите потсетуваат дека познатата пејачка, која има снимено 10 албуми, минатата година го загуби синот кој тогаш имал 17 години и оти имала историја на психички проблеми.

Минатата година беше снимен биографски филм за неа, а таа самата објави мемоари во 2021 година.

OhridNews

Фото: Принтскрин Јутуб