Музика - OhridNews

Музика

25.01.24 09:40

На денешен ден е роден Тоше Проески

На денешен ден во 1981 година  е роден Тоше Проески  Денес се одбел...

26.12.23 10:55

„All I Want for Christmas Is You“ во еден ден…

Мaрaja Кери и нејзиниот божиќен хит „All I Want for Christmas Is Yo...

25.12.23 10:15

Видео: Охриѓанецот Александар Петрески со нова песна дует насловена Божикен ден 

Охриѓанецот Александар Петрески со нова авторска детска песка овојп...

12.11.23 23:34

„КРИМИНАЛ“, нов хит на хип-хоп артистот Багзи (видео)

Во низа се редат хитовите на охридскиот хип-хоп артист Багзи, а нај...

28.10.23 21:45

Тејлор Свифт стана милијардерка

Тејлор Свифт влезе во редот на милијардерите Нејзината вкупна нето-...

27.10.23 13:40

Гинис: Мадона сè уште најпродавана пејачка на сите времиња

Американската поп-пејачка Мадона и натаму е женска уметница со најм...

22.10.23 10:05

Заврши 38.издание на ,,Макфест”

Владо Јаневски, Андријана Јаневска, Бојана Скендеровска, Алексансар...

18.10.23 12:23

Мадона почна со светската турнеја по повод 40 години на…

Мадона почна со турнејата „Celebration“ во Лондон, Велика Британија...

16.10.23 10:05

Црвени рози за маратонците во чест на Тоше во Крушево

Со црвени рози и многу сеќавања крушевчани денеска на пладне ќе ги ...