Под мотото „На прав пат“, владејачката СДСМ, утре вечер, 9-ти ноември, организира трибина со граѓаните на Охрид.

На трибината, според најавите, ќе присуствуваат лидерот и премиер Зоран Заев, високите партиски и владини функционери Оливер Спасовски и Мила Царовска, како и актуелниот градоначалник на Охрид Константин Георгиески и локалното раководство на СДСМ.

Трибината на СДСМ со граѓаните на Охрид, ќе се одржи во Центарот за култура „Григор Прличев“ со почеток во 20 часот.

OhridNews