Составот на Јувентус му го препушти лидерското место на Интер во Серија А. „Бјанконерите“, на домашен терен неочекувано ремизираа со Сасуоло 2-2, а Интер на погреши против Спал (2-1) и се искачи на врвот. Состојбата на табелата во најмала рака ќе беше иста, ако Кристијано Роналдо не се најдеше во погрешно време и на погрешно место после ударот од Пабло Дибала. Аргентинецот, направи  се како што треба, но пред голманот беше Роналдо, кој го блокираше ударот. Погледнете!

OhridNews

Кикс на Јувентус, Интер нов лидер во Серија А (видео)