Арбитрите во фудбалот на натпреварите треба да бидат во втор  план, но кога е во прашање англискиот судија Мајк Дин тоа не е случај. Дин со театралноста на теренот секогаш привлекува големо внимание, а после дербито помеѓу Манчестер Сити и Челси со еден потег го украде шоуто. Агуеро кој постигна три погодоци тргна кон главниот судија да ја земе топката како сувенир, но Дин ја скри во дресот позади грбот и изнуди насмевки од аргентинскиот фудбалер. Погледнете !

Сари не се ракуваше со Гвардиола, а Шпанецот верува дека не го видел (видео)

Потоп на Челси на Етихад, „граѓаните“ се израмнија со Ливерпул (видео)

OhridNews