Што, кога, каде? - OhridNews
Охридските навивачи и Кадмо подготвени за Европско!

13.01.22 11:41

Одбројуваме часови до почетокот на 15 Европско првенство во ракомет, што денеска з...

Се е подготвено за утрешниот натпревар помеѓу младите репрезентации на Македонија и Србија во Охрид

06.09.21 16:21

Младите репрезентации до 21 година на Македонија и Србија, во вторник, 7 септември...

Европско првенство: Навивај и уживај со одличната понуда на Бистро Корнер

11.06.21 21:11

Време е за фудбалска возбуда По пауза од пет години денеска започнува Европското п...

Фудбалска треска во „Ла фабрик“ за историскиот меч на Охридските „бели“

24.05.21 22:46

Фудбалерите на ГФК Охрид, во вторник, 25 мај, во 16 часот, на теренот на ФФМ во Ск...


Празниците се за уживање: Извонредниот музички проект „Пауза за ракија“ за Водици во ресторан Острово

16.01.22 13:58

Водици се слават насекаде, но како во охридско нема никаде Овој празник на брегот на Охридското Езеро има посебна магија која не може да се опише, треба само да се доживее Велич...

1 Минута вести- краток преглед на денот

10.01.22 19:57

Во 1 Минута вести ги носиме најважните информации кои го одбележаа денешниот ден OhridNews

За зимски Св.Наум празнично намалени цени на целото мени во ресторан „Острово“

04.01.22 11:08

Манастирот Св Наум Охридски се подготвува за одбележување на празникот посветен на својот градител, заштитник и чудотворец, кон кој постои голем култ во Охрид По повод празникот...

Само за мераклии: Божиќно уживање на „Пауза за ракија“ со Игор Димовски во Скај Корнер

03.01.22 11:16

Празниците се за уживање, а нема подобар начин тоа да биде со добра музика, во одбрано друштво и амбиент кој плени во секој поглед А ако на тоа се додаде маестро Игор Димовски и...

Клубот „INclusive” го збогатува ноќниот живот во Охрид

24.12.21 08:25

Пред крајот на годината, се збогатува ноќниот живот во Охрид со ново место во кое е загарантирана добрата забава Вечерва, со настапот на Драган Темелков (JOHNNY LIVE) од 23:45 м...

Предновогодишна епизода на „Импровокација“

21.12.21 13:26

„Импровокаторите“ најавуваат „пеколен“ крај на годината со предновогодишна епизода од шоуто „Импровокација“ Дојдете во петок 24-ти декември 2021 година да ги воспалите стомачнит...

Вечер на Тозовац и Џеј во „Скај Корнер“

20.12.21 17:47

Оваа Среда (22122021) е посветена за уживање со  познатите евергрини од Џеј и Тозовац Најголемите хитови од балканските музички легенди за публиката во „Скај Корнер“ ќе ги донес...

„Sky Corner” најавува одлична атмосфера со добра музика за новогодишните празници

14.12.21 11:10

Со добра музика, во одлична атмосфера, хотел „Скај Корнер“ организира дочек на Новата 2022 година Новогодишната атмосфера ќе започне со „Трио бенд“ на 3112 во 13 часот, а еуфори...

Вечер на евергрините на легендарниот Тома Здравковиќ во Sky Corner

14.12.21 10:26

Вечерта на 16 Декември во четврток ќе биде во знакот на музичката легенда Тома Здравковиќ Настанот „Tribute to Тома Здравковиќ“ ќе се организира по втор пат во „Скај Корнер“ на ...

Премиера на документарниот филм „Јас сум Грета“ во НУ Центар за култура „Григор Прличев“

10.12.21 10:15

Документарен филм „Јас сум Грета“, биографскиот филм „Грета“ на шведскиот режисер Нејтан Гросман, премиерно прикажан во Венеција, доаѓа во македонските кина во месец декември Ки...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер