Што, кога, каде? - Page 4 of 47 - OhridNews
Се е подготвено за утрешниот натпревар помеѓу младите репрезентации на Македонија и Србија во Охрид

06.09.21 16:21

Младите репрезентации до 21 година на Македонија и Србија, во вторник, 7 септември, ќе ги одмерат силите на стадионот „Билјанини извори“ во Охрид, во рамки на септемврискиот ква...

Завршна изложба од летната сликарска школа „Пробај уметност“

25.08.21 16:12

Утре ќе се одржи втората и завршна групна изложба „Низ детските очи“  од учесниците на летната сликарска школа „Пробај уметност“ во организација на здружението „Тактус“ Изложбат...

Завршен хуманитарен настан од летната програма на „Културолошка иницијатива 5 до 12“

25.08.21 13:22

Летната програма од „Културолошка иницијатива 5 до 12“ ќе финишира со проекција на документарец во предворјето на црквата „Св Софија“ Првично програмата беше предвидено да заврш...

Финално шоу на „Comedy Marathon 2021“

24.08.21 11:36

Официјалната програма на „Summer Comedy Marathon 2021“, ќе биде заокружена со шоу на бродот „Армада“ во кое најголемиот дел од учесниците ќе настапат со своја точка Уживајте во ...

Од Лондон директно во Охрид: Стендап шоу на Влад Илиќ на брод “Армада”

22.08.21 14:41

Стендап комичарот Влад Илиќ од Куманово, кој јавноста го запозна преку неговото стендап шоу на Би-би-си, кое стана вирално на социјалните мрежи Илиќ, и кој неколку години успешн...

Уживање со вино и џез на Владимир Четкар секстет во хотел „Филип“

22.08.21 07:00

По извонредните настапи на сцените во земјава и странство ова лето, Владимир Четкар секстет најавува уште едно врвно музичко уживање На 28 август на терасата на хотелот „Филип“ ...

33. Поетска ноќ во Велестово посветена на поезијата на Ристо Лазаров и уметноста на Упевчеви

20.08.21 08:36

Од денес до недела ќе се одржи 33 Поетска ноќ во Велестово која ќе биде посветена на поезијата на Ристо Лазаров и на творештвото на охридските уметници Славко и Никола Упевче Во...

Стендап шоу на Никола Тодороски

18.08.21 15:57

Стендап комичарот Никола Тодороски го најави своето самостојно шоу во рамки на вториот дел од летниот маратон „SUMMER COMEDY MARATHON“ Досега беа организирани шест шоуа проследе...

Летен маратон на комедијата: Шоу на „2 Mothers Brothers“ со Стрезо Стаматовски и Никола Тодороски nна брод „Армада“

15.08.21 13:36

Вториот дел од “SUMMER COMEDY MARATHON!”, што се одржува на бродот “Армада”, продолжува на 17 август со шоуто „2 Mothers Brothers“ на Стрезо Стаматовски и Никола Тодороски Динам...

„Поетска ноќ во Велестово “ од 20 до 22 август

12.08.21 12:34

33 издание на „Поетска ноќ во Велестово“ е посветено на поезијата на Ристо Лазаров и истото ќе се одржи од 20 до 22 август на повеќе локации во село Велестово и во Охрид Манифес...

Dr Batkoski pod artikli