Што, кога, каде? - Page 2 of 39 - OhridNews
Филмот “Господ постои, името ѝ е Петрунија” повторно на кино репертоарот во НУЦК Охрид

25.01.21 13:18

Филмот “Господ постои, името ѝ е Петрунија” повторно ќе биде на кино репертоарот во НУ Центар за култура „Григор Прличев” – Охрид во петок, 29 јануари, с...

Излезе новиот број: „Наше Здравје“ во соработка со врвни експерти советува и едуцира

16.01.21 07:00

Деветнаесеттото издание на специјализираниот магазин за здравје и современ живот „Наше Здравје“ на аптекарскиот бренд „Виа Фарм“, на 40 страници донесува актуелни теми, интересн...

Во студените денови пазарете удобно од топлите домови

16.01.21 07:00

233Зимата деновиве е во полна сила Снежна покривка ги прекри и градовите, а температурите во голем дел од денот се во длабок минус Сепак секојдневните обврски треба да се исполн...

Нова реалност, нови попусти на омилените специјалитети

06.01.21 15:36

Новите протоколи и мерки за заштита од коронавирусот Ковид 19, целосно го изменија нашето секојдневие На новата реалност се адаптираа и угостителските објекти, а „Скај Корнер“ о...

Премиера од затворен тип на претставата „Сопружници“ на Народен театар Охрид

10.12.20 11:46

НУ Центар за култура “Григор Прличев” – Охрид  – Народен Театар Охрид, ја најавуваат премиерата на новата претстава “Сопружници” од Вуди Ален, во режија ...

Традиционалната изложба на Фото клубот Охрид посветена на прерано починатиот Драган Спасеки Охридски

06.12.20 12:03

По повод патрониот празник на Охрид „Свети Климент Охридски“ во понеделник на 7-ми декември 2020 година со почеток во 18:00 часот во галеријата на Центарот за култура „Григор Пр...

Промоција на документарниот филм „Охридски пливачки легенди“

17.11.20 09:49

Оваа среда, 18 ноември, во центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид, премиерно ќе биде прикажан документарниот филм „Охридските пливачки легенди“ од Љупчо Паункоски Филмот ...

Новиот македонски филм „Хомо“ на репертоарот на Центарот за култура

10.11.20 10:05

Од денеска  до 13 ноември, во НУ Центар за култура „Григор Прличев” – Охрид за прв пат ќе се прикаже новиот македонски филм „Хомо“ Проекциите се со почеток во 1900 ч...

Изложба на странски автори во Центарот за култура „Григор Прличев“ по повод Денот на ослободувањето

06.11.20 07:00

По повод 7-ми Ноември, Денот на ослободувањето на градот Охрид, денеска во НУ Центар за култура „Григор Прличев” – Охрид, ќе биде отворена изложба на странски автори...

Ноември месец на виното во „Sky Corner“

02.11.20 07:20

Хотел ресторан „Sky Corner“ не престанува да изненадува Ноември во познатиот угостителски комплекс со уникатна понуда и амбиент, е месец на виното Посетителите овој месец ќе мож...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер