Што, кога, каде? - Page 3 of 47 - OhridNews
Забава со диџеј Јован во Скај Корнер

02.11.21 16:30

„Afterwork party“ со група Сарај во Скај Корнер овој петок

27.10.21 11:25

По напорната работна недела, време е за малку одмор и релаксација Уживајте во звуците на добрата музика и вкусот на квалитетното вино Овој петок бидете дел од „аfterwork party“ ...

Повторно на репертоарот на охридскиот театар претставата „Сопружници”

18.10.21 12:25

На репертоарот на охридскиот театар повторно тетарската претстава “Сопружници” – Вуди Ален, во режија на Драгана Таневска Љубителите на театарот ќе имаат можност да ја пог...

Oktoberfest BBQ Party @ Sky Corner

14.10.21 16:05

Оваа сабота, 16ти октомври, терасата на хотел – ресторан „Скај Корнер“  е резервирана за љубителите на скарата, пивото и добрата музика Стартот на забавате е во 13 часот, ...

Театарската претстава “Сопружници” пред охридската публика во петок

12.10.21 09:50

Театарската претстава “Сопружници” – Вуди Ален во режија на Драгана Таневска повторно на репертоарот на охридскиот театар ќе биде изведена во петок, 15102021 година со поч...

Есента во Канео како во светските туристички дестинации: Нурнете во морето од вкусови на уникатни специјалитети и прекрасни вински ноти

11.10.21 15:45

КАНЕО Ресторан и летна бавча, во соработка со признатиот сомелиер Александар Вучковски и заедно со Шеф Влатко Огненовски, веќе петта година ја раскажуваат својата винска приказн...

Три ноќевања во Скај Корнер по промотивна цена

07.10.21 00:04

Во четврток во Лагадин традиционално ќе биде одбележан празникот на маченичките Св. Софија, Љубов, Вера и Надеж

28.09.21 11:57

По повод празникот посветен на великомаченичките Св Софија, Љубов, Вера и Надеж, во среда, 30-ти септември, во истоимената црквичка во населбата Лагадин крај Охрид, ќе се одржи ...

Викендов организирано искачување на врвот Магаро

24.09.21 18:30

Авантуристичкиот клуб „Mountain Madness“ организира искачување на врвот Магаро Планинарската тура е со цел да се подигне спортскиот дух, љубовта кон планината, еколошката свест ...

Со „Крик за љубов“ Народен театар Охрид ја отвора новата театарска сезона

07.09.21 08:56

Народниот театар од Охрид ја најавува новата театарска сезона На сцената во Центарот за култура „Григор Прличев“ во петок( 10092021) ќе се одигра театарската претстава „Крик за ...

Dr Batkoski pod artikli