Што, кога, каде? - Page 3 of 39 - OhridNews
Супер лига: Охрид против Астраион во СРЦ „Билјанини Извори“

29.10.20 15:18

Екипата на Охрид в петок со почеток во 18 часот и 30 минути на домашен терен во СРЦ „Билјанини Извори“ во рамките од шестата рунда во Супер лигата ќе го пречека тимот на Астраио...

Четвртиот „Час на љубовта и другарството“ во знак на забавата

23.10.20 14:04

Утре, во 1700ч на игралиштето „Стобекс“, во организација на активистот и јутубер Вик Какаротски, ќе се одржи четвртиот „Час на љубовта и другарството“ Целта на овие часови, како...

Премиера на филмот “СТЕЛА” во НУЦК Охрид

22.10.20 13:12

Филмот „Стела“ премиерно ќе биде прикажан на во НУ Центар за култура „Григор Прличев” – Охрид, во деновите 29, 30 и 31 октомври, со почеток во 2000 часот Влез 150 де...

Стендап шоуто „Рециклирани конфети“ на Никола Тодороски репризно во Центар за култура

21.10.20 11:16

За сите кои го пропуштија премиерното издание, можност репризно да го погледнат најновото стендап шоу на Никола Тодороски „Рециклирани конфети“ на 24 октомври, сабота, со почето...

Резервирај и доби 10% на целото мени!

16.10.20 10:20

Од инвентивната кујна на „Скај Корнер“ доаѓа уште една возбудлива понуда Имено, секој што ќе изврши телефонска резервација за ручек или вечера, која подразбира задолжителна нара...

Да навиваме заедно: Македонија – Косово @ „Скај Корнер“

07.10.20 00:35

Пред македонската фудбалска репрезентација е историскиот натпревар со соседот Косово, за пласман во финалниот бараж за пласман на Европското првенство, што ќе се игра  в година ...

Стендап шоу „Рециклирани конфети“ на Никола Тодороски

06.10.20 10:23

Подгответе се за час и петнаесет минути интензивна стендап комедија од која ќе ве заболат стомачните Еден од најдобрите македонски стендап комичари, Никола Тодороски, најавува н...

Секој понеделник попуст на целото мени на храна во „Скај Корнер“

05.10.20 13:34

Извонредниот хотел ресторан „Скај Корнер“ не престанува да ги изненадува посетителите Од сега, секој понеделник во „Скај Корнер“ целото мени на храна е со попуст од 50%! Информа...

Бесплатен концерт на Владимир Четкар секстет на градскиот плоштад во Охрид на 11 Октомври

05.10.20 12:56

Светски познатиот џез, фанк и соул изведувач Владимир Четкар, подготвува извонреден празичен подарок за охриѓани и посетителите за Денот на народното востание, 11 Октомври Имено...

Викенд музички перформанс на Никола Тони во „Шила“

02.10.20 21:48

Оваа сабота, 3 октомври, во кафе и бар „Шила“, Никола Тони ќе настапи со микс сесија со одбрани соул, фул, фанки теми Настанот кој е најавен како музичко уживање во прекрасен ур...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер