Преку ноќта беше ведро и тивко, а изутринава е сончево на места со слаб северен ветер, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со слаб до умерен ветер од северозападен правец, особено вдолж Повардарието. Максималната температура ќе биде во интервал од 14 до 21 степен.

Во Охрид, сончево со слаб, а попладне умерен северен ветер. Максималната температура ќе достигне до 15 степени.

OhridNews