На Светското првенство во фудбал што се игра во Катар, денеска на програмата се четири средби.

Во групата Г од 11 часот се среќаваат Швајцарија и Камерун, а во 20 часот дербито на денот играат Бразил и Србија.

Денеска на програмата се уште две средби од групата Х. Во 14 часот ќе се сретнат Уругвај и Јужна Кореа, а од 17 часот играат Португалија и Гана.

Г.М.