СП Катар 2022 - OhridNews

СП Катар 2022

18.12.22 22:13

Меси нема да ја заврши кариерата во репрезентацијата на Аргентина…

Капитенот на Аргентина, Лионел Меси, изјави дека нема да ја заврши ...

18.12.22 22:06

СП 2022: Макрон ги тешеше француските фудбалери по загубеното финале…

Францускиот претседател Емануел Макрон излезе на теренот по финалет...

18.12.22 20:01

СП2022: Меси најдобар фудбалер, Мбапе прв стрелец

Аргентинскиот капитен Лионел Меси, кој вечерва ја предводеше својат...

18.12.22 19:39

СП2022: Аргентина на пенали ја совлада Франција за трета титула…

Аргентина трет пат во историјата стана светски првак во фудбал совл...

18.12.22 14:25

Франција и Аргентина за третата светска титула, Меси за вечност,…

Прекрасниот стадион „Лусаил“ оддалечен 35 километри од катарската п...

17.12.22 21:34

Илјадници навивачи излегоа на улиците на Загреб за да го…

Во натпреварот за третото место на Светското првенство во фудбал 20...

17.12.22 18:56

Хрватска го победи Мароко и ја освои бронзата на Светското…

Репрезентацијата на Хрватска ја совлада селекцијата на Мароко во на...

17.12.22 15:21

СП2022: Марчинијак – Да го судам финалето за мене е…

Полскиот судија Симон Марчинијак изјави оти е пресреќен по одлуката...

17.12.22 10:54

СП2022: Недостиг од аргентински дресови

Германскиот производител на спортска опрема Адидас објави денеска д...