Спорт - OhridNews
Втора МФЛ: Лабуништа со службени 3-0 го изгуби мечот со Тетекс

18.03.19 18:26

Екипата на Лабуништа со службен резултат 3-0 го изгуби мечот со Тетекс, кој вчера ...

А репрезентацијата ја започна мисијата ЕП 2020

18.03.19 14:26

Македонската фудбалска репрезентација ги започна подготовките за дуелот со Литвани...

Фото: РК Струга го одбележа големиот јубилеј

18.03.19 11:00

Со сите ракометни генерации на теренот во Спортстко рекреативниот центар Тими, со ...

Седум одличја за теквондостите од „Хваранг Фист“ на турнирот во Скопје

18.03.19 09:44

Теквондо клубот „Хваранг Фист“ до Охрид имаше успешен настап на третиот Национален...


УЕФА покрена дисциплинска постапка против Роналдо

18.03.19 15:27

Кристијано Роналдо со три гола го урна Атлетико Мадрид и го однесе Јувентус во четвртфинале од Лигата на шампионите Емоциите беа огромни, па по крајот на натпреварот Португалецо...

Спалети: Милано заслужи вакво дерби, Гатузо мора да биде горд на играчите

18.03.19 10:07

Со триумф на Интер против Милан (3-2) заврши градското дерби кое синоќа во рамките од 28-та рунда во италијанската Серија А се одигра на „Сан Сиро“ „Нероазурите“ со вчерашната п...

Започна пријавувањето за учество на четвртиот Спортски едукативен камп „Охрид 2019“

18.03.19 09:12

Започна пријавувањето за Спортскиот едукативен камп со меѓународен карактер кој четврта година по ред ќе се одржи во Хотел Десарет во организација на Асоцијацијата за спортови „...

Магичен хет трик на Меси, нова победа на Барселона (видео)

17.03.19 23:30

На крилата од Лионел Меси екипата на Барселона го совладаа тимот на Реал Бетис (4-1) и забележаа нова победа во шпанската Примера дивизион Каталонците со гостинската победа се о...

Спектакл во Милано, Интер славеше во дербито (видео)

17.03.19 23:11

Фудбалерите на Интер ја потврдија доминација во Милано совладувајќи го градскиот ривал Милан (3-2) во спектакуларното дерби на Сан Сиро во 28-та рунда од Серија А „Нероазурите“ ...

Чекор назад за Челси, напред за Ливерпул (видео)

17.03.19 19:24

Фудбалерите на Ливерпул го победија Фулам (2-1) и направија чекор напред во борбата за титулата, додека Челси изгуби од Евертон (2-0) и направи чекор назад во битката за пласман...

Втора МФЛ: Рунда во знакот на „нулата“

17.03.19 17:05

Мечевите од 16-та рунда во Втората македонска фудбалска лига нема да останат во добро сеќавање на љубителите на фудбалот, откако три мечеви завршија без голови,  a на уште една ...

Охрид изгуби во Битола и извиси во трката за плејоф во Супер лигата

17.03.19 16:10

Ракометниот клуб Охрид мечевите во Супер лигата ќе ги продолжи во плејаутот, откако извиси во трката за плејоф завршувајќи на петтата позиција на табелата во регуларниот дел од ...

Ф1: Брилијатниот Ботас триумфираше во Мелбурн

17.03.19 15:24

Пилотот на Мерцедес, Валтери Ботас со триумф ја отвори новата сезона во Формула 1 победувајќи во Мелбурн за големата награда на Австралија На пиедесталот друштво на Ботас му пра...

Промени во системот на натпреварување во Вторите и Третите лиги

17.03.19 14:45

Делегатите на Редновото собрание во Охрид со 85 гласови „ЗА“ му дадоа доверба на Управниот одбор да го менува системот на натпреварување во Вторите и Третите македонски фудбалск...

Dr Batkoski pod artikli