Спорт - Page 4 of 4278 - OhridNews
BANER ODW DEVELOPER – SPORT
ЕП: „Црвено жолтите“ со македонска народна музика ја „билдаат“ атмосферата (видео)

10.06.21 18:11

Строгиот карантин и 24-часовната контрола во Хотелот „Мериот Гранд“, во Букурешт не им смета на македонските репрезентавци во финалните подготовки за настапот на Европското прве...

Забрана за македонските фанови од Холандија за мечот во Амстердам

10.06.21 09:48

Македонските фанови нема да имаат можност да ја бодрат фудбалската репрезентација во Амстердам, објави холандската амбасада со претставништво во Скопје Забраната за патување во ...

Воска Спорт официјално нов член во Втората лига, Беса ги комплетираше учесниците

10.06.21 09:02

Фудбалскиот клуб Воска Спорт по пат на бараж обезбеди билет за учество и официјално следната сезона ќе биде дел од Втората македонска фудбалска лига-запад Покрај охридскиот клуб...

НБА: Феникс го растури Денвер, „сонцата“ ја дуплираа предноста (видео)

10.06.21 08:15

Кошаркарите на Феникс Санс ја забележаа втората победа во пресметка со Денвер Нагетс, триумфирајќи во натпреварот број два со 123-98 „Сонцата“ со новиот триумф поведоа со 2-0 и ...

УЕФА ја прекина дисциплинската постапка против Реал, Барселона и Јувентус

09.06.21 22:11

Комисијата за жалби на УЕФА одлучи денеска да ја прекине на неодредено време постапката против Реал Мадрид, Барселона и Јувентус, три од 12-те екипи основачи на Супер лигата Две...

Нова навивачка песна за поддршка на „црвено жолтите“: „Але але Македонија“ е дело на охриѓанките Невена и Калина Нешкоски

09.06.21 20:41

Фудбалска Македонија го живее својот сон, бидејќи на Европското првенство кое ќе започне в петок ќе учествува и македонската селекција Пласманот на континенталниот собир ги моти...

Сари две години на кормилото од Лацио, битка на Челси и ПСЖ за фудбалер на Интер

09.06.21 17:04

Искусниот стручњак Маурицио Сари ќе биде нов тренер на италијанскиот калчолигаш Лацио, пренесе фудбалскиот агент Фабрицио Романо Сари со „лацијалите“ потпишал двегодишна соработ...

Енис Барди: Тешко ми беше во карантин, Македонија ќе покаже квалитет и одличен фудбал

09.06.21 15:07

Фудбалерот од средниот ред на македонската репрезентација, Енис Барди рече дека е подготвен за настап на Европското првенство За потсетување, Барди пропушти поголем дел од подго...

„Марка“ го величи Горан Пандев

09.06.21 13:26

Највлијателниот шпански спортски медуми „Марка“ му посвети текст на македонскиот капитен Горан Пандев Во текстот со наслов „Две децении мит за Пандев“, „Марка“ пишува дека, Панд...

Јокиќ смирен и скромен по МВП наградата: Ова е моја е награда, но заслугата е тимска

09.06.21 12:14

Кошаркарот на Денвер Нагетс, Никола Јокиќ е прогласен за најкорисен играч (МВП) за регуларниот дел од сезоната во НБА лигата Српскиот интернационалец е прв центар после Шекил О`...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер