Спорт - Page 2 of 4410 - OhridNews
Де Лихт: Роналдо ни недостигаше на почетокот на сезоната, веќе немаме стрелец кој постигнува 30 гола, но другите ја покажуваат својата вредност

16.01.22 11:40

Дефанзивецот на Јувентус, Матијас де Лихт зборуваше за офанзивната игра на тимот оваа сезона Кристијано Роналдо беше тип на играч кој трчаше во шеснаесетникот и секогаш постигну...

Шевченко преговара со полската репрезентација

16.01.22 10:43

Полската фудбалска федерација го обнови интересот за Андриј Шевченко, кој вчера доби отказ од тренерското место во Џенова Полјаците веќе почнале преговори со 45-годишниот Украин...

Корне: Новак секогаш прв застанува во одбрана на играчите, а никој од нас не застана за него

16.01.22 09:13

Французинката Ализе Корне ја коментираше судската одлука за укинување на визата на Новак Ѓоковиќ Србин ќе биде депортиран од Австралија Знам премалку за да судам за ситуацијата ...

Ѓоковиќ: Разочаран сум, но ја почитувам одлуката на судот и ќе соработувам со властите при моето заминување од Австралија

16.01.22 08:58

Светскиот рекет број 1, Србинот Новак Ѓоковиќ, излезе со реакција откако не успеа со жалбата против одлуката за укинување на австралиската виза Сега ќе направам пауза за да се о...

Ѓоковиќ го загуби спорот пред Федералниот суд, мора под итно да ја напушти Австралија

16.01.22 08:53

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, ноќеска го загуби спорот пред Федералниот суд на Австралија, со што и официјално влезната виза му е одбиена и сега, што поскоро, мора ...

Македонските ракометари поразени од Црна Гора на ЕП

15.01.22 19:57

Mакедонската ракометна репрезентација го претрпе и вториот пораз на Европското првенство во Дебрецин, откако вечерва во второто коло од групата А загуби од Црна Гора со 28:24 (1...

Стоилов поради коронавирус го пропушта дуелот против Црна Гора

15.01.22 17:43

Кружниот напаѓач Стојанче Стоилов вечерва нема да може да и помогне на македонската ракометна репрезентација на натпреварот против Црна Гора поради позитивен тест на коронавирус...

Сити ја продолжи победничката серија, одложено лондонското дерби Арсенал – Тотенхем

15.01.22 16:59

Актуелниот англиски фудбалски шампион Манчестер сити ја забележа 12 победа во серија во Премиер лигата, откако попладнево триумфираше во дербито на 22 коло над Челзи со 1:0, со ...

Шевченко експресно ја напушти клупата на Џенова

15.01.22 15:42

Само 11 натпревари траеше тренерскиот ангажман на легендата на украинскиот фудбал Андриј Шевченко на клупата на Џенова, потврди денеска италијанскиот прволигаш Шевченко ја остав...

Рекордна посета за женското „Ел класико“ во Лигата на шампиони

15.01.22 15:13

Четвртфиналниот дуел во Лигата на шампиони меѓу Барселона и Реал Мадрид што во март ќе се одигра на „Камп Ноу“ ќе донесе рекордна посета на фудбалски натпревар во женска конкуре...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер