Спорт - Page 3 of 4278 - OhridNews
BANER ODW DEVELOPER – SPORT
Бразилскиот Врховен суд даде дозвола за одржување на Копа Америка

11.06.21 17:47

Врховниот суд на Бразил донесе едногласна одлука дека оваа латиноамериканска држава, и покрај пандемијата на коронавирус, може да биде домаќин на јужноамериканското фудбалско пр...

Почина еден од хероите на СП во 2002

11.06.21 14:01

Фудбалската планета ја обиколи тажна вест На 49-годишна возраст почина еден од хероите од Светското првенство во Јапонија и Јужна Кореја Ју Санг Чул, починал од канцер на панкре...

Дебито на Македонија на ЕП за шведскиот арбитар Андреас Екберг

11.06.21 12:46

Шведскиот арбитар Андреас Екберг ќе ја дели правдата на дуелот Македонија – Австрија, кое ќе претставува деби за нашата селекција на Европските првенства Швеѓанецот со зна...

Иван Тасески ја продолжи верностa со РК Охрид

11.06.21 12:32

Миленикот на охридската публика, Иван Тасески, ја продолжи соработката со Ракометниот клуб Охрид, потпишувајќи нов едногодишен договор Тасески кој е заменик капитен е прв ракоме...

ЕП: Франција фаворит пред Англија, Белгија и Германија, Македонија во последниот круг

11.06.21 10:35

Актуелниот светски првак селекцијата на Франција е главен кандидат за освојување на титулата на Европското првенство, кое ќе започне денеска и ќе трае до 11 јули „Триколорите“ с...

На Борусија Дортмунд малку и се 78 милиони фунти за Санчо

11.06.21 09:48

Германскиот бундеслигаш Борусија Дортмунд експресно ја одби понудата вредна 78 милиони фунти од Манчестер Јунајтед за англискиот репрезентативец Жадон Санчо „Милионерите“ јасно ...

НБА: Нов триумф на „џезерите“, Милвоки ја преполови предноста на Бруклин (видео)

11.06.21 09:02

Кошаркарите на Јута Џез поведоа со 2-0 во победи во дуелот со Лос Анџелес Клиперс, триумфирајќи во вториот натпревар од серијата, овој пат со 117-111 Екипата на Милвоки, пак, ја...

Време е за фудбал: Стартува Европското првенство, Македонија дебитира на големата фудбалска сцена! 

11.06.21 08:15

На 11 стадиони, во 11 градови, денеска, ќе официјално ќе започне 16-то издание на Европското фудбалско првенство Помеѓу 24-те селекции учеснички на континенталниот собир се наоа...

Комплетирано женското финале на Ролан Гарос

11.06.21 00:15

Чешката тенисерка Барбора Крејчикова и Русинката Анастасија Пављученкова ќе играат викендов во финалето на годинешното издание на Ролан Гарос Пављученкова, 32 рангирана на ВТА л...

Мајк Тајсон ќе се врати во рингот во септември

10.06.21 18:22

Тренерот на Мајк Тајсон, Рафаел Кордеиро зборуваше за времето на можно враќање на боксерот во рингот Продолжуваме со тренинзи Тој е спортист и секогаш вежба, работи на нозе во ф...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер