Ресторан Далга

2019-01-13 20:00 - 2019-01-14 01:00

Реномираниот ресторан „Далга“ во центарот на градот, освен за дочекот на новата година, со интересна понуда и за Василица, православна нова година.

Во прекрасниот амбиент на овој крајезерски угостителски објект, имате можност да поминете прекрасни мигови со познатите звуци на староградската музика и богато мени кое ќе го задоволи вкусот и на најпребирливите гости.

Менито за Василица содржи: салата(мешана туршија), мала баничка со праз, манастирско сирење, колбас, ребро, сланина, гарнир-тавче гравче, десерт-раванија. Пијалокот е НЕОГРАНИЧЕН(сок, пиво, ракија, вино Тиквеш-наливно). Сето тоа по цена од само 900 денари.

Ресторан „Далга“ има специјална понуда и за дочекот на новата година. Доколку планирате добро да се расположите и квалитетно да си поминете на најлудата ноќ, посетете го познатиот ресторан „Далга“.

 

Примамливо новогодишно мени во ресторан „Далга“

OhridNews