SRC BIljanini Izvori

2020-10-30 18:30 - 2020-10-30 20:30

Екипата на Охрид в петок со почеток во 18 часот и 30 минути на домашен терен во СРЦ „Билјанини Извори“ во рамките од шестата рунда во Супер лигата ќе го пречека тимот на Астраион.

Охридските „сино-бели“ се големи фаворити пред почетокот на натпреварот, но еден од дебитантите во суперлигашкото друштво сигурно нема да дојде со бело знаме во Охрид. Директен преност можете да проследите на следниов линк.

OhridNews