SRC BIljanini Izvori

2020-09-18 19:00 - 2020-09-18 21:00

Охридскиот ракометен клуб во третата рунда против составот на Радовиш ќе го одигра првиот натпревар на домашен терен во новата сезона од Супер лигата.

Средбата во СРЦ „Билјанини Извори“ ќе се игра без публика, а натпреварот во живо ќе биде пренесуван на јутјуб каналот на РФМ, официјалниот фејсбук профил на клубот и на охридската телевизија ТВМ.

OhridNews