Младинците на ГРК Охрид извојуваа победа во Прилеп на натпреварот одигран во рамки на 11-тото коло во А групата со екипата на РК Филип ИС 10 со резултат (9:15) 18:34.

Во следното коло младинците на ГРК Охрид го играат дерби натпреварот со екипата на РК Пролет во СРЦ „Билјанини Извори“.

OhridNews