На 20.04.2018 година во 20,50 часот во Скопје пријавено било дека на улица „Методија Шаторлов Шарло“ од балкон паднал 52-годишен жител од село Велгошти, охридско.

Од страна на доктор од Итна медицинска помош била констатирана смрт. Извршен е увид на местото на настанот, се работи на расчистување на случајот, соопшти МВР. 

OhridNews