СВР Охрид поднесе кривична пријава против 34 годишно лице од Подмолје, охридско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда”.

-На 22.04.2018 година во Дебрца, по претходна вербална расправија, пријавениот физички нападнал 42 годишно лице, при што му нанел тешка телесна повреда. – соопшти МВР.

OhridNews