Вести - OhridNews
Фото: Незаборавно стендап шоу во Џез Ин

18.02.19 00:35

Никола Тодороски, Зоран Донев, Јован Цветкоски, Илија Богданоски и Јордан Коцески ...

Обновено: Пукање во ОЕМУЦ „Св. Наум Охридски“, има повредени

31.01.19 15:45

Во охридската полиција, попладнево, пријавено било пукање од оружје во Општинскиот...

(Обновено) Видео+фото: Во духот на традицијата одбележан денот на Рибарите, меѓу капачите и в.д. градоначалникот

20.01.19 14:18

Со греана ракија, вино и пача, капење на тајфата на чело со фаќачот на чесниот крс...

Фото: Браќата Лотески ја продолжија традицијата

19.01.19 15:42

Браќата Лотески ја продолжуваат традицијата на богојавленските празници, кога скок...


Фото: „Sky Corner“ – еден поинаков поглед на Охрид

18.02.19 20:01

Охридската хотелска и угостителска понуда е побогата за уште еден нов, супер модерен и концептуално уреден капацитет, хотелот „Sky Corner“ Сместен во центарот на градот на аголо...

Вонреден технички преглед на сите автобуси од „Дурмо турс“

18.02.19 15:46

Вонреден технички преглед се прави на сите автобуси на компанијата „Дурмо турс“, дознава „Макфакс“ Вонредната проверка на исправноста на автобусите следи откако беше утврдено де...

Во Велешта изгореа хаварисани возила

18.02.19 15:14

На автоплац за хаварисани возила во струшкото село Велешта, сопственост на 34-годишно лице од истото село, вчера околу 17 часот, се случил пожар Притоа, изгореле три хаварисани ...

Нова цена на бензините

18.02.19 13:57

Согласно одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска на полноќ, ќе има нови цени на горивата Цената на бензините се зголемува за 0,5 и 1 денар, додека дизелот о...

Во пожар кај Вевчани целосно изгореа насади

18.02.19 13:42

Во месноста „Суво поле“, атарот на Вевчани, вчера во 14 часот, настанал пожар во кој на една парцела целосно изгореле 1500 костенови насади и 200 ореови насади, сопственост на ф...

Стариот асфалт завршил во зеленилото покрај патот

18.02.19 13:26

Граѓани со допис до OhridNews во кој реагираат што дел од стариот асфалт од патот Охрид-Свети Наум завршил во зеленилото покрај коловозот Револтирани се на несовесното однесувањ...

Промоција на новиот видео спот за химната на Децата со ретки болести

18.02.19 11:19

Како дел од активностите за одбележување на Денот на ретките болести, денес, се промовира новиот видео спот за химната на Децата со ретки болести, насловена „Сите сме исти“ во и...

Хакерски напад врз австралиски пратеници

18.02.19 10:36

Австралија соопшти дека „софистициран странски актер“ бил одговорен за сајбер напад врз австралиски пратеници Во соопштението се прецизира дека најверојатно станува збор за стра...

Почина уште едно лице кое се наоѓаше во автомобилот на Шабан Шаулиќ

18.02.19 09:26

Уште една жртва од сообраќајна несреќа што се случи вчера во Германија, во која животот го изгуби пејачот Шабан Шаулиќ Во болница на здобиените повреди им подлегна и клавијатури...

Поради изведување градежни работи затворен за сообраќај дел од патот Охрид-Струга

18.02.19 08:33

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози, освен на осојничавите места каде коловозите се наместа влажни, информираат од АМСМ Од викендов што помина, ...

Dr Batkoski pod artikli