Вести - Page 6051 of 6067 - OhridNews
Реализацијата на општинскиот буџет и натаму неизвесна

08.01.07 17:37

Новото советничко мнозинство и градоначалникот на координацијата одржана викендов не се договориле  околу зголемувањето на општинскиот буџет чија реализација е неизвесна Новото ...

Пронајден женски труп во Охридското Езеро

08.01.07 16:31

Женски труп во неделата вечерта  околу 20 ч бил пронајден во водите на Охридското Езеро во близизина на пристаништето наспроти Центарот за култура Истрагата утврдила дека се раб...

Фото вест: „Слетување“

08.01.07 11:14

Пред неколку дена успеавме сосема случајно да го „фатиме“ овој Boeing на германска авио – компанија како слетува на охридскиот аеродром Времето беше идеално и за летање и ...

Нема многу туристи во Охрид за Божик

08.01.07 03:14

Божик е семеен празник, па така во Охрид е мал бројот на гости кои празникот го поминуваат во некој од  хотелите Инаку оваа година продавачите на пазарот за разлика од порано не...

Реката Грашница триесет и четири години чека на дислокација на коритото

08.01.07 02:55

Во реката Грашница, која се смета за еден од најголемите загадувачи на Охридското Езеро, секојдневно се испуштаат фекалните води  од населбата Велгошти која има околу 5000 жител...

За еден месец Ohridnews оствари 45265 посети

07.01.07 12:21

Во првиот месец од отворањето, Ohridnews оствари 45265 посети Заклучно со денес објавени се 210 вести кои биле прочитани 21479 пати, како  и над 100 други содржини, кои секојдне...

Ристос се роди. Навистина се роди.

07.01.07 12:00

Православните христијани денес го слават раѓањето на Господ Исус Христос – БОЖИК Од сите големи христијански празници Божик се прославува најсвечено Овој голем ден го симб...

И ние сме како вас!

06.01.07 17:08

„И ние сме како вас“ е натписот што стои на таблата која неодaмна на магистралниот пат Охрид – Св Наум ја постави сопственикот на ресторанот “Далга“, Љупчо Патче Иако брзи...

Фиат Цаноски старонов лидер на ПЕИ

06.01.07 15:21

Фиат Цаноски е повторно избран  за претседател на Партијата за Европска иднина (ПЕИ), на Вториот конгрес на партијата што се одржа денеска во СтругаТој беше единствен кандидат з...

Празнични литургии по повод Божик

06.01.07 02:44

По повод големиот христијански празник Рожденство Христово – Божик, утрово во сите парохиски цркви во Охрид се служи света Василиева литургија Света архиерејска литургија ...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер