Фудбалерите на Охрид, го „скршија малерот“ и ја забележаа првата победа во Втората лига сезонава. „Рибарите“ со минимални 1-0 славеа против Скопје на домашен терен. Игор Клечкароски ја презеде одговорноста да го изведе пеналот во завршните мигови и не погреши за радост на охридската публика. Погледнете!

OhridNews

Конечно, Охрид победи во Втората лига!

Реакции после мечот Охрид – Скопје