ОГЛАСИ

ЛШ: Емоциите посилни од челичниот Киелини

Спорт | Свет | 08.03.2018 08:18Посети : 474

Победата и пласманот понатаму во Лигата на Шампионите дефанзивецот на Јувентус, Џорџо Киелини му ги посвети на Давиде Астори кој ненадејно почина во сон во неделата. Смртта на капитенот на Фиорентина ја потресе целата Италија, а Киелини раскажа низ се што минале фудбалерите на Јувентус во пресрет на подготовките за дуелот со Тотенхем кој го добија со 2-1 и со вкупен резултат (4-3) обезбедија пласман во ТОП 8.- Неговата смрт ме потресе, плачев неколку дена како мало дете. Цело време тој ми беше и се уште ми е во мислите, иако требаше да се скоцентрирам за мечот со Тотенхем. Воопшто не е лесно да се помине низ сето ова. Сите заедно ќе одиме да се збогуваме и за последен пат да го поздравиме нашиот пријател. Тој ќе живее секогаш во нас. - изјави Киелини после мечот со Тотенхем.Италијанскиот репрезентативец статистички беше најдобар фудбалер на Јувентус, а многу веројатно ќе ја понесе и наградата за играч на колото во реванш мечевите од ЛШ. Давиде Астори ќе биде погребан денеска во близина на Фиренца, а срцев удар при спиење е точната причина за неговата смрт.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833