Според најновите информации на Авто мото сојузот на Македонија, интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини нема поголеми задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.

OhridNews