Магазин - Page 2 of 1709 - OhridNews

Магазин

Книга „Срце во мозокот“-нова поетска книга на Ристо Лазаров

Излезе од печат најновата поетска книга на Ристо Лазаров „Срце во м...

Филм Почнува 76. Меѓународен филмски фестивал во Кан

Меѓународниот филмски фестивал во Кан почнува денеска, со црвен теп...

Музика Владимир Четкар со најава за нов студиски албум и концерти…

Владимир Четкар периодов интензивно работи на продукцијата на негов...

Здравје Крвната група открива изложеност на опасност од дијабетес, срцеви заболувања…

Најмалку застапена кај луѓето во светот е крвната група АБ Но, овој...

Автомото Ден на културата во сообраќајот, апел за законско, етичко и…

Да го почитуваме секој учесник во сообраќајот, да бидеме внимателни...

Занимливости „Нинтендо“ се надева дека со новата „Зелда“ ќе го оживее…

„Нинтендо“ со новата верзија на својата речиси 40-години стара прик...

Занимливости Стручни совети: Четири нешта што никогаш не се чуваат в…

Губењето или кражба на паричник може да значи многу неволји, па за ...

Убавина Охриѓанецот Секи Ракиповски дотерува познати личности и естрадни ѕвезди

Сезоната на настани и настапи на познати естрадни имиња во Охрид по...

Технологија „Кумот на вештачката интелигенција“ го напушти „Гугл“, па проговори за…

Компјутерскиот научник кого често го нарекуваат „кум на вештачката ...