На граничниот премин „Ќафасан“, при пасошка контрола, вчера било констатирано дека 51-годишно лице од Албанија евидира на стоп-листата  со мерка „Задржи и извести“.

Истиот е приведен и предаден на полициски службеници од ПС за БПС Охрид за понатамошна постапка.

OhridNews