Познати се двата патници во понатамошнта фаза од А групата. По нерешените 3-3. Екипите на Бекче и Спортската обложувалница Фаворит ги продолжуваат мечевите. Прва во водство дојде екипата на Бекче преку Јосифоски Ристе. Со двата гола на Ристески Илче до крајот на полувремето направија пресврт и на одмор заминаа со предност од 2-1. Ѓоршески израмни на стартот на вториот дел. Јованоски Стевчо повторно ги донесе фаворит во водство, додека конечните 3-3 ги постави Јосифоски со вториот гол на натпреварот.

4 Х.Ривиера 2 0 0 2 4-25 0

Во трилер натпревар со постигнати седум гола екипата на хотелот Чинго, ја совлада П.Керамика и стигна до првите бодови во групата. Во првиот беше постигнат само еден гол и тоа преку Ѓоршески Љупчо за минимална предност на полувремето. Серијата голови во вториот дел ја отвори Пешликоси. Се разбуди тимот на П.Керамика и со головите на Матески Дарко и Матески Ѓоре зирамнија на два два. Преку пеналот на Џајкоски ,Чинго повторно дојдоа во водство. На 3-3 израмни Ицоски, а конечните 3-4 во финишот на мечот ги постави Џајкоски Зоран

П.Керамика

Тимот на Марлин Лeскоец е со едната нога во нареднта фаза откако синоќа го торпедираше Екстра Мaркетот со 8-0. хет трик на Агушески, потоа два гола на Лолески и по еден на Фармакоски, Петрески и Јосифоски.