Синоќа беше комплетирано второто коло во групата Г. Во една од најизрамнетите групи екипата на Вис Пој успеа да избори пласман во понатамошната фаза.

По израмнетитие десет минути головите паднаа во финишот на мечот и тоа по сопствени грешки. Еднаш Стефаноски , еднаш Стојаноски профитираа од грешките на потесната одбрана. Точка на натпреварот стави Стојански поставувајќи ги конечните 3-0.

Х Инекс Горица

На воведниот натпревар во второто коло од В групата носителот Џале Турс, се намачи во дуелот со аутсајдерот ЈП Комуналец. Фаворитите лежерно влегоа во мечот и по десет минути играа имаа 2-0 предност. Комуналец го искористи нивното опуштање и преку Стојаноски намали на 2-1. Вистинска драма пред голот на Џале Трус се случуваше во финишот на мечот, но Комуналец не успеа да стигне до бод кој би бил рамен на сензација. По овај триумф Џале Турс обезбеди пласман во наредната фаза.

ЈП Комуналец

Мини изненадувањето се случи во Д групата каде носителот во оваа група Авто школата Блег-Сив беше поразена од тимот на хотелот Тино. Силниот старт им донесе предност на полуврмето. Василев, Ецкоски и Фармакоски беа стрелци на полувремто.Уште еднаш во вториот дел презицни беа Василев и Ецкоски. Почесниот гол за Авто школата Блег-Сив го постигна Милески. Конечни 1-5.