OhridNews TV - Page 3 of 24 - OhridNews
Разговор со Константин Георгиески: Нов, целосен мандат за континуитет во развојот и изградбата на Охрид, кампањата несекојденвна со уникатен против кандидат

04.10.21 11:05

Во рамки на бесплатната презентација на кандидатите за градоначалник, денеска го емитуваме разговорот со Константин Георгиески, актуелен градоначалник на Охрид од редовите на СД...

Михајло Младеновиќ во Спорт+: Скопје е млада но компактна екипа, не смее да има опуштање

02.10.21 08:20

Ракометарите на Охрид, денеска, 2 октомври, во рамки на 5-то коло од Супер Лигата, ГРК Охрид, на домашен терен ќе ја пречекаат екипата на РК Скопје 2020 Во очи мечот во Спорт + ...

OhridNews Tv: Прво ќе ја донесам Македонија во Охрид, па ќе се фатам за работа вели кандидатот за градоначалник на ТМРО Гоце Цветковски

30.09.21 07:05

Решавање на комуналните и инфраструктурни проблеми, изградба на колекторот, борба со урбаната мафија, Охрид еколошки чист град, енергетски ефикасен… За тоа да се случи мор...

OhridNews Tv: Општиот интерес мора да биде пред личниот порачуваат од „Охрид пред се“, Стевоски ќе го урива митот за Општината, Единствена Македонија ќе се фокусира на туризмот

29.09.21 12:14

Каква програма и визија за развој на Охрид имаат претендентите за членови на Советот на град Охрид Кои им се приоритетите, како ќе делуваат во советот, што им порачуваат на охри...

Разговор со Даниел Богнер: Студијата за валоризација на Охридското Езеро ќе ги одреди насоките на управување и заштита на ова уникатно богатство

29.09.21 11:15

Експерти од странство и земјава интензивно работеа на Студијата за валоризација на Охридското Езеро со цел негово преплогласување за споменик на природата што е од исклучителна ...

OhridNews Tv: Донев прашува каде e отчетот, Левица укажува на корупција, Ангелоска потсетува кој ја раздолжи општината

27.09.21 20:36

Каква програма и визија за развој на Охрид имаат претендентите за членови на Советот на град Охрид Кои им се приоритетите, како ќе делуваат во советот, што им порачуваат на охри...

Разговор со Димитар Велјаноски – „Охрид пред се“ : Рекордниот број листи за советници се должи на потребата од нова понуда на политичката сцена

22.09.21 13:08

Рекордниот број листи се најава за шареноликост во Советот, а тоа е добро за демократијата, вели во разговор за OhridNews Димитар Велјаноски, носител на листата на „Охрид пред с...

„На муабет“ со Никола Тодороски: Наместо актерите политичарите го зазедоа пиедесталот на ѕвезди

18.09.21 12:45

Човекот кој што стана синоним за незаборавен хумор, автор на стотици стендап шоуа во земјава и светот и еден од најистакнатите членови на Народниот театар Охрид веќе втора децен...

Тасески за Спорт+: Мора да се одигра добро за да се победи во Езерското дерби

15.09.21 11:15

Второто коло од ракометната Супер лига ја носи дерби пресметката на езерските ривали Охрид и Струга Домаќин на првото Езерско дерби оваа сезона е екипата на Струга Охрид е можеб...

Викенд за спортски гурмани: ГРК Охрид со оптимизам го пречекува Тиквеш, ГФК Охрид без бело знаме против Силекс

10.09.21 21:28

OhridNews од денеска ја збогатува информативната понуда со специјализирана емисија Спорт+, во која ќе се занимаваме со актуелностите од спортот во градот и регионот Во премиерно...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер