Бочески и на двапати Клечакароски ce творци на победата за охридските сини над Локомотива 3-0. Чиста 3-0 победа со која охриѓани бегаат од дното и ја напуштаат опасната зона. Победата ја најавија “сините“ во првото полувреме со деби погодокот на Бочески. По комбинацијата со Атај Бочески биеше, кратко ја одби топката Јосифоски, и во вториот обид Бочески и ја погоди мрежата.

Гоостите кои беа оритентирани пред својот гол единствениот удар го имаа во финишот на првото полувреме преку Џалески

Не сакајќи да остават ништо на случајност домашните продолжија да напаѓаат, а комотна преднсот обебзбеди Клечкароски со вториот погодок во вториот натпревар во синиот дрес. По додавањето на Димоски, Клечкароски изби очи в очи и го матираше по втор пат на мечот Јосифоски.

Точка на натпреварот стави Клечкароски со својот втор погодок на натпреврот. Одлична тројна комбинација на сините. Димоски упати долга топка кон Бимбилоски, овај се ослободи од својот чувар и по земја го проигра Клечкароски кој рутинирано го совлада Јосифоски за победа која ги води охриѓани во сигурната зона.