Во Полициската станица Струга, вчера, околу 15 часот било пријавено дека настанал пожар во куќа сопственост на 40-годишно лице од струшкото село Октиси.

Со интервенција на Територијалната противпожарна единица од Струга пожарот бил локализиран и целосно изгаснат.

OhridNews

фото:архива