Согласно одлуката на Владата за ограничено движење за време на продолжениот празничен викенд, вечерва во 21 часот во Охрид започна полициски час кој ќе трае до 05 часот, а во петок, сабота и недела од 16 до 05 часот. Охриѓани и гостите можат да бидат спокојни, бидејќи Дисконт „Рај“ и овој продолжен викенд ќе доставува пијалак до саканата локација.

Дисконт Рај ќе врши достава на пијалаци во периодот од 09 до 20 часот. Нарачки може да се направат на следните телефони: 075-231-077 / 075-261-303 / 070-213-166. – информираат од Дисконт „Рај“.

Изборот на пијалаци во Дисконтот „Рај“ е исклучително голем, а повеќе информации за широката понуда може да добиете на следниот ЛИНК.

Останете дома и почитувајте ги препораките на здравствените власти, а Дисконт „Рај“ е секогаш тука за Вас. – порачуваат од најголемиот дистрибутер на пијалаци во регионот.

OhridNews