COVID 19 - OhridNews
Бројката на оздравени пациенти повторно повисока од новозаразени во Охрид, еден починат

11.04.21 19:34

Во последните 24 часа се направени 3050 тестирања, а регистрирани се 687 нови случаи на КОВИД-19 Најголем број на нови случаи има во Скопје 310, потоа следуваат Куманово 55, Бит...

Утре стартува вакцинацијата на новинарите и медиумските работници

11.04.21 11:35

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници кои се пријавија на повикот и кои ги исполнија условите за да влезат во првата група на вакцинација ќе се спроведе во понедел...

71 прекршок за неносење лична заштита во Охридскиот регион, најмногу во Охрид

10.04.21 21:51

Според статистичките податоци на МВР, во изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 71 прекршоци за неносење лична заштита на лицето (...

Голем број на оздравени пациенти во Охрид, бројката на нови случаи се намалува

10.04.21 21:23

Во последните 24 часа се направени 5569 тестирања, а регистрирани се 1092 нови случаи на КОВИД-19 -Скопје 452 -Битола 85 -Куманово 80 -Прилеп 49 -Кавадарци 45 -Велес 41 -Струмиц...

Кејот Македонија и парковите омилени места на охриѓани, кафе и брза храна се купуваат од угостителските објекти

09.04.21 12:52

Новите рестриктивни мерки за затворање на угостителските објекти, фитнес центрите и обложувалниците, кои на сила стапија во вторникот и средата, охриѓани, со мали исклучоци ги п...

Со „Астра Зенека“ нема да се вакцинираат лица под 60 години, најавена нова ковид терапија

09.04.21 08:14

Вакцината на „Астра Зенека“ во земјава нема да се дава на лица помлади од 60 години Одлуката ја донесоа нашите здравствени власти откако го разгледаа ставот на Одборот на Европс...

1 163 нови случаи на Ковид -19 во Македонија, 50 во Охрид, бројот на починати повторно голем

08.04.21 18:27

Во последните 24 часа се направени 3927 тестирања, а регистрирани се 1163 нови случаи на КОВИД-19 -Скопје 473 -Битола 100 -Куманово 90 -Прилеп 62 -Охрид 50 -Струмица 45 -Тетово ...

300 000 вакцини овој месец ќе пристигнат во Македонија

08.04.21 14:23

Премиерот Зоран Заев очекува во текот на овој месец во земјава да стигнат околу 300 илјади вакцини од различни производители и процесот на масона вакцинација да тече непречено В...

45 прекршоци за неносење лична заштита, 53 контроли во угостителски и други објекти

08.04.21 11:52

Полициските службеници констатирале 45 прекршоци за неносење лична заштита на лицето (Охрид-16, Струга-01, Кичево-26, Дебар-02), информираат од СВР Охрид На прекршителите им се ...

Заев: Присутни се позитивни трендови, економијата е жива и стабилна, 2021 ќе биде година на заздравување и економски раст

08.04.21 11:38

Полнењето на државната каса оди според планираното, приходите се на повисоко ниво од преткризниот период од минатата година, а добрата кондиција на буџетот во првиот квартал и п...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер