COVID 19 - OhridNews
Тажен ден во Македонија: Во страотната несреќа во Тетово починаа најмалку 10 лица

08.09.21 23:55

Во пожарот што се случи вечерва во модуларната болница во Клинилкиот цернтар во Тетово, која целосно изгоре, животот го загубиле  најмалку лица, информираше пред малку министеро...

Голем во пожар во Kовид центарот во Тетово, има жртви и повредени

08.09.21 22:41

Страотна несреќа се случи вечерва во Татово Според првичните информации, голем пожар избувнал во Ковид центарот во тетовската болница, каде има и жртви Информацијата ја потврди ...

Двоцифрен број нови случаи на ковид во Охрид, повеќе оздравени од новозаразени

08.09.21 20:51

Регистрирани се 702 нови случаи на КОВИД, 1 119 оздравени и 24 починати лица од кои 21 во болнички услови, соопшти Министерството за здравство Во последните 24 часа се направени...

Нови 199 случаи на Ковид-19, оздравени 556 пациенти, починале 32

06.09.21 22:35

Во последните 24 часа во државата се регистрирани нови 199 случаи на Ковид-19, од направени 2558 тестирања Оздравени се 556 пациенти, а пријавени се 32 починати, информира Минис...

Нови 12 ковид случаи во Охрид, 459 во земјата и 21 починат

05.09.21 22:00

Во последните 24 часа се направени 5416 тестирањe, а регистрирани се 459 нови случаи на Ковид-19, оздравеле 368 пациенти, а починале 21 лице на возраст од 49 до 94 години Како ш...

Нови 24 случаи со Ковид во Охрид, 1 оздравен и 1 починат

04.09.21 00:24

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 5865 тестирањe, а регистрирани се 722 нови случаи со Ковид-19: Скопје – 302, Тетово – 51, ...

Нови 24 ковид случаи во Охрид, оздравеле двајца, бројот на починати лица во земјата и натаму висок

02.09.21 20:14

Нови 760 КОВИД-случаи, оздравени 644 пациенти и 23 починати лица, се регистрирани во последните 24 часа Како што соопшти Министерството за здравство, вкупната бројка на дијагнос...

Починати 37 пациенти како последица од Ковид-19, најмладиот има 22 години, во Охрид нови 28 случаи

31.08.21 22:42

Во последните 24 часа регистрирани се нови 870 случаи на Ковид-19 од направени 5844 тестирања Починати се 37 пациенти, а најмладиот има 22 години Најголем број од новозаболените...

Наставата во средните училишта во Тетово, Гостивар, Кичево и Струга ќе почне онлајн, одлучи Владата

31.08.21 22:37

Владата на денешната 103-та седница го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести наставата во средните училишта во Тетово и Гостивар да започне онлајн во првите 14 дена...

Општина Струга бара пролонгирање на почетокот на учебната година

30.08.21 23:39

Општина Струга до Влада, Министерство за образование и наука, Министерство за здравство и Комисија за заразни болести поднесе барањеза пролонгирање на почетокот на учебната годи...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер