La Fabrique

2020-01-09 18:00 - 2020-01-26 20:00

Финишира одбројувањето до првиот меч на македонската машка ракометна репрезентација на Европското првенство што се игра во Австрија, Шведска и Норвешка. Македонската фаланга ја окупира Виена каде вечерва нашата репрезентација ќе се соочи со Украина (20:30ч), а нешто порано играат домаќинот Австрија и Чешка (18:15ч.).

Илјадници македонски фанови, пак, мечевите од ЕП ќе ги следат пред малите екрани, а секогаш тоа е најдобро да се прави во убав амбиент и во друштво. Специјално за Европското првенство омиленото место на охриѓани „Ла Фабрик“ подготви специјална понуда, која не се пропушта: Скопксо пиво ќе чини само 70 денари,  а комбинацијата од 4 Скопски+Даска со поховани специјалитети – 600 ден.

Ракометната треска во „Ла Фабрик“ започна. Не пропуштајте!

OhridNews