Македонија - Page 4 of 1021 - OhridNews

Македонија

20.11.22 16:41

Пораз за македонската фудбалска репрезентација во контролниот натпревар со Азербејџан

Македонската фудбалска репрезентација загуби од Азербејџан со 3:1 п...

20.11.22 15:51

Фудбал у-19: Норвешка подобра од македонската репрезентација во второто коло…

Младата македонската фудбалска репрезентација (до 19 години) денес ...

19.11.22 13:53

Миовски и Алиоски го пропуштаат утрешниот дуел со Азербејџан

Македонската фудбалска репрезентација во ослабен состав ќе го одигр...

17.11.22 22:12

Македонската фудбалска репрезентација ремизира со Финска

Нерешно 1:1 заврши пријателскиот натпревар на македонската фудбалск...

15.11.22 09:17

Македонската репрезентација во традиционално карате освои вкупно 54 медали на…

Македонската репрезентација во традиционално освои вкупно 54 медали...

14.11.22 14:21

ФФМ ги пушти во продажба билетите за натпреварите со Финска…

Фудбалската федерација на Македонија денес преку „Мк Тикетс“ започн...

14.11.22 09:49

Шортс со 33 поени ја предводеше македонската репрезентација до победа…

Шортс со 33 поени ја предводеше македонската репрезентација до побе...

12.11.22 15:52

ПМФЛ: Струга ја прекина серијата без победа, максимален ефект на…

Лидерот Струга ја прекина серијата од пет натпревари без победа со ...

12.11.22 15:39

Мирчевски и Бабунски на местото на повредените Трајковски и Ристовски…

Откако крилниот напаѓач Александар Трајковски го откажа настапот по...