Македонија - Page 4 of 842 - OhridNews
Вирусот ковид -19 спречил средба Сејдини, Ангеловски и А репрезентација

29.03.21 09:02

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски, на средбата со медиумите по синоќешниот триумф над Лихтенштајн изјави дека го побарал претседателот на Фудбалската федерација на Макед...

Несторовски: Навредата беше за три личности, тие добро знаат кои се

28.03.21 23:20

Прославата со гестикулации и пцовки на јубилејниот десетти погодок на Илија Несторовски во македонскиот дрес предизвика лавина од реакции на социјалните мрежи Несторовски немаше...

Неопростлив пропуст на Несторовски: Постигна гол од пенал и упати пцовки до македонската јавност

28.03.21 22:59

Фудбалерот на Удинезе, Илија Несторовски, на најнеспортски и најлош можен начин одговори на критиките од македонската спортска јавност за перформансот на дуелот со Романија, кој...

Македонија го растури Лихтенштајн за прва радост во мундијалските квалификации (видео)

28.03.21 22:36

Македонската фудбалска репрезентација ја забележа првата победа во квалификациите за пласман на Мундијалот во Катар 2022 година, совладувајќи ја селекцијата на Лихтенштајн со уб...

СП: Само победа е опција и желба на „црвено жолтите“ против Лихтенштајн

28.03.21 11:31

Македонската фудбалска А репрезентација, вечерва во 20:45 часот, на домашен терен, против селекцијата на Лихтенштајн ќе одигра вториот натпревар од квалификациите за пласман на ...

Плејоф: Вардар за класа подобар од Пелистер, Охрид го предаде фенерот

27.03.21 18:31

Екипата на Вардар направи крупен чекор кон освојување на титулата во македонскиот ракометен шампионат, совладувајќи го директниот ривал Еурофарм Пелистер со 35-27 (17-12), во де...

Бутел Скопје за гол подобар од Струга

26.03.21 21:47

Ракометарите на Бутел Скопје со победа ги отворија мечевите од третата рунда во плејофот од Супер лигата, совладувајќи ја Струга, на домашен терен, со тесни 22-21 (12-10) Стружа...

Шабан Трстена: На смртта и погледнав во очи, лекарите заслужуваат награда

26.03.21 14:01

Освојувачот на олимписко злато на игрите во Лон Анџелес 1984 година, Шабан Трстена, го преброди критичниот период во битката со вирусот ковид -19 и сега му претстои фаза на реха...

ФФМ ќе ги награди репрезентативците и покрај поразот од Романија

26.03.21 11:31

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), ќе им подели парична награда на репрезентатвците на Македонија во висина од 40 000 евра, иако синоќа, во Букурешт претрпеа пораз од Р...

Супер лига: Бутел и Струга ја отвораат третата рунда, Охрид гостува во Скопје, фокусот на дербито Вардар – Пелистер

26.03.21 10:35

Денес и утре, во разигрувањето за титулата во ракометната Супер лига на програмата се мечевите од третата рунда Завесата во третата рунда ќе ја кренат Бутел Скопје и Струга, кои...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер