Македонија - Page 3 of 754 - OhridNews
АЕК место ЧСМ Букурешт ќе учествува на ракометниот турнир во Струга

01.08.19 19:31

Грчкиот клуб АЕК од Атина ќе го заземе местото на Ракометниот клуб ЧСМ Букурешт на Меѓународниот ракометен турнир во Струга, кој ќе се одржи од 14 до 17 август на теренот пред „...

Професор по физичко ќе ги води часовите од прво до петто одделение

01.08.19 16:21

Часовите по физичко образование од прво до петто одделeние покрај одделенски наставник од 1 септември ќе ги води и професор по физичко образование Ова е одлука во новиот Закон з...

ПФСМ: Хаосот во пливањето е во интерес на поединци и хаосот мора да царува

01.08.19 09:33

Страстите и меѓусебните препукувања и борбата за превласт никако да се смират во македонското пливање Пливањето кое е треба да е помеѓу водечките спортови во нашата земја тргнат...

Фото: Шест планинари испишаа ново поглавје во македонското планинарство

31.07.19 13:18

Шест планинари испишаа нова историја во македонско планинарство поминувајќи ја успешно трансверзалата на Корабскиот масив долга 50-километри Планинарите со трансверзалата почнаа...

Шкендија ја загуби битката, фудбалерите главата против Дуделанж (видео)

30.07.19 23:00

Тетовските „црвено црни“ имаат европска авантура за заборав после срамната елиминација од Номе Каљу во Лигата на Шампиони и неуспехот против Дуденлажн во Лигата на Европа Македо...

Шкендија не се прослави ниту во Лигата на Европа (видео)

30.07.19 19:50

Македонскиот првак Шкендија заврши со европските натпревари оваа сезона „Црвено црните“ не ги исполнија очекувањата и после раната елиминација во квалификациите во Лигата на Шам...

Еурофарм ќе го купи Пелистер!

30.07.19 16:05

Компанијата Еурофарм која е сопственик на клубот Работник ќе го купи и Пелистер и ќе раководи со двата ракометни состави во иднина Општинскиот совет во Битола на денешната седни...

Елмас помеѓу 50-те фудбалери со блескава иднина

30.07.19 15:09

Kонечно признание и од УЕФА за талентот на Елиф Елмас Македонецот е сместен помеѓу 50-те млади фудбалски ѕвезди на кои треба да се внимава во сезоната 2019/20 Европската куќа на...

РФМ им ја исплати премијата на сениорите за успехот во квалификациите

30.07.19 13:57

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) им ја исплати ветената премија во висина од 40 000 евра на сениорите за успехот во квалификациите за Европското првенство во Австрија,...

Стојоски перфектен, охриѓани помеѓу најдобрите атлетичари на Националното првенство во Скопје

29.07.19 10:23

Атлетскиот клуб Охрид се закити со осум одличја на Сениорското првенство на Македонија кое се одржа викендов на арената  „Тодор Проевски“ во Скопје Шест од осумте медали беа со ...

Dr Batkoski pod artikli