Македонија - Page 3 of 801 - OhridNews
Андон Бошковски: Охрид е фаворит, ние како клуб сакаме да се надигруваме во Супер лигата

10.09.20 22:38

Охридските ракометари на гостински терен против екипата на Голден Арт КЛ7 ќе ги отворат натпреварите од новата сезона во Супер лигата „Гладијаторите“ преку чуварот на мрежата Ја...

Македонија домаќин на квалификацискиот турнир за пласман на СП 2021

10.09.20 16:16

Женската ракометна репрезентација на Македонија ќе биде домаќин, а Ракометната федерација на Македонија организиратор на квалификацискиот турнир за Мундијалот 2021 година РФМ ор...

Втора МФЛ: Дрита – Охрид за прилепчанецот Кирил Смоквоски

10.09.20 10:40

Натпреварот помеѓу Дрита – Охрид во третата рунда од Втората македонска фудбалска лига-запад ќе го суди Кирил Смоквоски од Прилеп За 30-годишниот прилепчанец ова ќе биде п...

Ангеловски: Не бевме на потребното ниво, најдоброто од Македонија против Косово

09.09.20 09:21

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација успеа да остане непоразена на гостувањето кај Грузија ремизирајќи 1-1 во рамките од втората рунда во Лигата на Нации „Црвено жолти...

Македонија ремизираше со Грузија (видео)

08.09.20 20:35

Македонската фудбалска репрезентација освои бод во втората рунда од Лигата на Нации, ремизирајќи 1-1 на гостински терен со селекцијата на Грузија „Црвено жолтите“ треба да бидат...

Стефан Ристовски: Срамота е Македонија да игра на лош терен

05.09.20 19:58

Можеби натпреварот не го одигравме најдобро, но на ваков терен не е возможно подобро Ако треба да играме на ваков тренер, нека ни кажат и тогаш да бараме друг стадионот Ова е ср...

Победа на Македонија на почетокот од Лигата на Нации (видео)

05.09.20 17:35

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација со победа против селекцијата на Ерменија 2-1 (2-0) го започниот новиот циклус во Лигата на Нации „Црвено жолтите“ кои напредуваа и...

СЕХА: Вардар од работ на бездната до пласман во финалето (видео)

04.09.20 22:26

Ракометниот клуб Вардар ќе ја брани титулата во регионалната СЕХА лига Предизвикувач на „црвено црните“ во финалниот натпревар ќе биде унгарскиот гигант Веспрем Избраниците на С...

ФФМ со нов протокол за новинари на спортски натпревари

04.09.20 18:27

На барање на Секцијата на спортски новинари при Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) за обезбедување на непречено присуство на новинари за време на спортски натпревари, Ф...

У21: Македонија пропушти шанса за реми, Шпанија го освои цел плен

03.09.20 23:18

Фудбалерите на Шпанија до 21 година го освоија целиот плен во Скопје совладувајќи ја македонската репрезентација со минимални 1-0 во петтата рунда од квалификациите за Европскот...

Dr Batkoski pod artikli