Македонија - Page 2 of 801 - OhridNews
Вирусот ковид -19 го одложи јубилејното 50-то издание на Златен Гонг

16.09.20 11:53

Управниот одбор на Боксерската федерација на Македонија, донесе одлука да го одложи одржувањето на „Златен Гонг 2020“ поради пандемијата на коронавирусот Оваа година традиционал...

Долгот кон Дарко Панчев ја блокираше сметката на Вардар

16.09.20 10:05

Најтрофејниот клуб и актуелниот шампион во Првата лига, Вардар едноставно неможе без проблеми или турбуленции Нови проблеми за Вардар е блокираната клупска сметка поради долгот ...

КУП: Прволигашки ривал за Охрид, Струга ТЛ слободна

15.09.20 15:30

Освојувачот на титулата во Купот на Македонија во сезоната 2011/12, Ренова е противник на Охрид во првата рунда најмасовното клупско натпреварување во нашата земја „Рибарите“ ри...

ЛШ: Вардар комплетен на мегдан со Мешков Брест

15.09.20 13:20

Актуелниот европски првак Вардар со сите расположливи средства ќе му се спротистави на Мешков Брест во првата рунда од новата сезона во Лигата на Шампиони Тренерот на „црвено цр...

Супер лига: Пеколен финиш за победа на Струга, Радовиш со триумф се загреа за Охрид (видео)

14.09.20 21:36

Екипата на Струга мораше добро се испоти и да одигра без грешка во финишот за да ги запише првите бодови на табелата во Супер лигата Стружани на домашен терен во салата „Нико Не...

Алушовски: Мешков Брест е фаворит, наша задача е да ги надминеме проблемите во напад

14.09.20 14:21

Двократниот европски првак Вардар на гостински терен против екипата на Мешков Брест ќе ги започне натпреварите во новата сезона од Лигата на Шампиони Составот на Вардар е измене...

Охрид паузира, Струга прави сефте сезонава во Супер лигата

14.09.20 10:50

Денеска на програмата во ракометната Супер лигата се натпреварите од втората рунда Екипата на Охрид која успешно го отвори шампионатот ќе паузира, а сефте ќе има составот на Стр...

Прва МФЛ: Голмански кикс го реши скопското дерби, Вардар подобар од Шкупи (видео)

13.09.20 18:28

Фудбалерите на Вардар освоија значајни три бодови во скопското дерби со Шкупи забележувајќи минимална победа од 1-0, полувреме (0-0) во рамките од петтата рунда во Првата македо...

Втора МФЛ: Триумф на Велешта, Охрид ја одбрани честа на гостите

12.09.20 20:57

Екипата на Охрид ја одбрани честа на гостите во третата рунда од Втората македонска фудбалска лига-запад освојувајќи бод на гостувањето кај Дрита во Боговиње „Рибарите“ во интер...

Супер лига: Победи на Металург, Бутел Скопје, Пролет и Охрид

11.09.20 22:37

Четирите екипи претенденти за највисок пласман во регуларниот дел од Супер лигата Металург, Бутел Скопје, Пролет и Охрид имаа старт со победи во новата сезона од македонскиот ра...

Dr Batkoski pod artikli