Македонија - Page 2 of 1021 - OhridNews

Македонија

15.01.23 23:52

Манасков: Немаме квалитет за вакви натпревари

Големо разочарување владее во таборот на македонската ракометна реп...

15.01.23 23:48

Втор пораз за македонската репрезентација на Светското ракометно првенство

Македонската ракометна репрезентација го претрпе вториот пораз на С...

15.01.23 13:59

Најдобрата македонска судиска двојка Начевски – Николов меѓу осомничените од…

На четвртиот ден од Свесткото првенство 2023, ракометната јавност ј...

14.01.23 11:28

Манасков: Против Холандија ќе бидеме подобри

Левото крило на македонската ракометна репрезентација и еден од нај...

13.01.23 22:45

СП 2023: Норвешка пресилна за македонските ракометари

Големиот фаворит Норвешка не дозволи изненадување и ја совлада маке...

13.01.23 09:55

Македонските ракометари против Норвешка стартуваат на Светското првенство

Македонската машка ракометна репрезентација денеска во Краков, град...

12.01.23 15:11

Македонските ракометари пристигнаа во Краков

Македонската ракометна репрезентација попладнево со чартер лет прис...

10.01.23 13:09

Лазаров: За неколку години ќе играме скандинавски ракомет

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, ...

05.01.23 11:10

Ракометарите и футсалците први излегуваат на меѓународната сцена

Македонската машка ракометна репрезентација влегува во завршната фа...