Македонија - Page 5 of 808 - OhridNews
Пандев: Многумина помогнаа да дојдам во Македонија, некои не се потрудија да прашаат како сум

07.10.20 12:45

Капитенот и најдобриот фудбалер на Македонија, Горан Пандев помина низ правен лавиринт дури доби зелено светло од италијанските власти да допатува во Скопје Настапот на Пандев б...

Косово без првите ѕвезди во четврток во Скопје

07.10.20 10:58

Капитенот на фудбалската селекција на Косово, Амир Рахмани кој е соиграч на Елиф Елмас во Наполи е позитивен на коронавирус Kосовската Федерација објави дека и напаѓачот Ведат М...

Влатко Стојановски: Свесни сме за значењето на бараж средбата со Косово

06.10.20 12:40

Голгетерот на францускиот Чамбли, Влатко Стојановски ќе биде еден од адутите во нападот на селекторот Игор Ангеловски во бараж средбата со Косово од плејофот во Лигата на Нации ...

Пандев пристигна во Скопје, А репрезентацијата стартува со финални подготовки за Косово

05.10.20 14:01

Македонската фудбалска репрезентација денеска, со попладневен тренинг ќе ги започне финалните подготовки за полуфиналниот бараж натпревар со Косово во Лигата на Нации „Црвено жо...

Украинецот Шевченко и Албанката Гега триумфираа на „Скопскиот маратон“

05.10.20 11:35

Украинскиот атлетичар Сергеј Шевченко и Албанката Луиза Гега триумфираа на Атлетскиот маратон во Скопје кој се одржа под строги мерки и протоколи во време на пандемија на корона...

Нова победа со рекорд на Стојоски во македонската атлетика

05.10.20 09:50

Охридскиот атлетичар Јован Стојоски се закити со златен медал на Националното првенство во атлетика за пионери победувајќи на трката на 300 метри Стојоски победата на 300 метри ...

Втора МФЛ: Гостивар го симна Скопје од врвот, Лога таличен за Велешта

04.10.20 21:29

Екипата на Гостивар е нов лидер во Втората македонска фудбалска лига-запад Гостиварчани на врвот се искачија со триумф 2-0 во дерби средбата со Скопје Победата која ги лансираше...

Стружани се жалат за судењето во Ѓорче: Подарен пенал и победа за домаќините

04.10.20 08:26

Екипата на Струга Трим Љум го претрпе третиот пораз сезонава во македонска фудбалска елита, откако изгуби со 2-0 (0-0) на гостувањето кај Македонија Ѓорче Петров „Црвено белите“...

Хасани наместо Елмас, Пандев на списокот од селекторот Ангеловски

03.10.20 18:02

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски го објави списокот за полуфиналниот бараж натпревар со Косово во Лигата на Нации Ангеловски на местото од Ели...

Голем пех за Македонија: Елмас ковид позитивен, го пропушта баражот со Косово

03.10.20 17:31

Празните трибини нема да бидат единствен пех за Македонија во полуфиналниот дуел со Косово во баражот за пласман на Европското првенство, откако шокантни вести за А репрезентаци...

Dr Batkoski pod artikli