Македонија - Page 749 of 773 - OhridNews
Македонија 56 – та на ФИФА листата ! !

10.04.08 01:07

Скок од три места на фудбалската репрезентација на Македонија на најновата рејтинг листа на ФИФА по натпреварот во Зеница со БиХ, кој заврши 2-2 Македонија овој месец се искачи ...

Радуловиќ појака од Савески ! !

09.04.08 01:45

Не помина ни половина година, а од кормилот на најтрофејниот македонски женски ракометен клуб Кометал ЃП и на репрезентацијата на Македонија, заминува Љупчо Савевски, кој  доби ...

Куп На Македонија – 1/2 Финале

09.04.08 00:55

Работнички – Македонија ЃП,  Милано – Нов Милениум се полуфиналните двојки во македонскиот национален куп Од овие четири екипи единствено Македонија се има закитено ...

Пандев се пазари со Лацио ! !

08.04.08 02:29

Горан Пандев бара од Лацио два милиона евра по сезона за да остане во римскиот клуб и да го продолжи договорот на дополнителни три години, пишува денешен  „Дневник“ – Клуб...

Прва МФЛ : Гостите го поправија впечатокот ! !

06.04.08 21:44

Комплетирано 25 коло во Првата МФЛ Нa денешните натпревари доминираа гостите кои триумфираа на два од трите натпревари Под Тумбе Кафе Пелистер беше совладан од Башкими со 3-1 , ...

Видео : 12 гол на Пандев во Серија А ! !

06.04.08 21:29

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев повторно се запиша во листата на стрелци На шест кола пред крајот Пандев го собори личниот рекорд стигнувајќи до 12-от погодок сезона...

Државниот првак во бокс,Наси Хани, не отпатува на олимпискиот турнир во Атина !

06.04.08 18:10

Поради несогласувања со Боксерската федерација на Македонија-БФМ, стружанецот Наси Хани, не отпатува на квалификацискиот турнир за пласман на Олимписките игри во Пекинг, што ден...

Прва МФЛ : Домаќините негостољубиви ! !

05.04.08 19:03

Три победи на домашните екипи на првите саботните натпревари во Првата МФЛ Работнички на Градски минимално го совлада Силекс со 1-0 За кратовци кои остануваат во опасната зона о...

ФК Вардар : Дојчиновски на местото Стратев ! !

05.04.08 00:04

Место да ги средуваат работите, новорегистрираното раководство на црвено-црните, уште повеќе ја ископлицираа работата По вчерашниот трениг раководството му врачило отказ на Зора...

Прва МФЛ : Бочески со бод против Работнички ! !

03.04.08 00:01

Промената на раководните структури во ФК Вардар, не донесе поволни моменти на теренот, каде Вардарци беа поразени од Шкендија со 1-0 Голот вреден три бода го постигна Беќири во ...

Dr Batkoski pod artikli