Охрид - Page 7 of 1118 - OhridNews
КУП: Ремек делото на Секулоски мала утеха за охриѓани (видео)

31.10.19 09:48

Охридските фудбалери во 1/8 финалето ја завршија авантура во Купот на Македонија Неприминлива пречка за Охрид беше составот на Лабуништа, кој славеше во двата натпревари и заслу...

Супер лига: Охрид продолжува в сабота во Скопје

31.10.19 08:55

Ракометарите на Охрид, викендов им се враќаат на обврските во Супер лигата „Гладијаторите“, ги очекува дерби средба против водечката екипа на табелата Металург во осмата рунда о...

Реакции после натпреварот Охрид – Лабуништа

30.10.19 17:01

Екипата на Лабуништа со две победи го помина Охрид и обезбеди пласман во 1/4 финалето во Купот на Македонија Лабуништа во Струга славеше со 2-0 а со триумф 3-2 на СРЦ „Билјанини...

Со видео кое одзема здив навивачката група „Рибари“ го најави големиот спектакл по повод 30-от роденден

30.10.19 15:30

„Кога Охрид играш ти! Со тебе се Рибари…“ Оваа песна одекна на стадионот „Билјанини извори“ во доцните 80-ти години од минатиот век, со која официјално почна навивачката п...

КУП: Охрид елиминиран, историски пласман и успех на Лабуништа

30.10.19 15:20

Фудбалерите на Лабуништа, обезбедија пласман во 1/4 финалето во Купот на Македонија елиминирајќи го Охрид со вкупен резултат (5-2) Тимот на Лабуништа билетот во ТОП 8 го чекираш...

Охрид трчаТ фати залет од Љубљана

30.10.19 09:17

Атлетската манифестација Охрид трчаТ и нашиот град кои од следната година ќе бидат побогати за полумаратон имаа успешна промоција на маратонот во словенскиот град Љубљана На еде...

Гоце Толески: Ќе ротираме во составот а шансата треба да ја искористат сите фудбалери

29.10.19 15:17

Фудбалерите на Охрид, утре (среда) со почеток во 13 часот и 30 минути на домашен терен ќе го пречекаат тимот на Лабуништа во реваншот од 1/8 финалето во Купот на Македонија Лабу...

Фото: Приемот кај македонската амбасадорка во Словенија круна за Охрид трчаТ

29.10.19 09:23

Круна на успешната презентација и настап на Охрид трчаТ на Маратонот во Љубљана беше приемот во  Амбасадата на нашата земја во Словенија Експедицијата од Охрид трчаТ разговараше...

ОФЛ: Воска Спорт се одлепи на врвот

29.10.19 09:01

Една рунда после презамањето на водечкото место, екипата на Воска Спорт во следната успеа да се одлепи на четири бодови од Воска 2002 односно седум од тимот Куршум од Лакочереј ...

Трета МФЛ: Реми за Сатеска на домашен терен, нов неуспех на Дебрца

29.10.19 07:38

Без голови и без победник заврши пресметката помеѓу Сатеска и Кравари на „Ѓоргов Мост“ стадионот, додека Дебрца претрпе нов пораз откако изгуби од Октиси на домашен терен со 4-1...

Dr Batkoski pod artikli