Охрид - Page 5 of 1150 - OhridNews
Охрид и Металург носители во ждрепката за новата сезона во Супер лигата

22.07.20 16:07

Составите на Охрид и Металург ја добија улогата носителите од Ракометната феденрација на Македонија во пресрет на ждрепката за новата сезона во Супер лигата Улогата на носител н...

„Рибарите“ против Пелистер во Битола, Ренова – Шкупи во Охрид

21.07.20 15:23

Охридските фудбалери утре во Битола против повратникот во Првата МФЛ, Пелистер ќе го одиграат првиот официјален натпревар во подготвителниот период „Рибарите“ во саботата ги одм...

Охриѓанецот Дејан Ангелоски триумфираше на „Водно-Матка Треил“

21.07.20 14:11

Охриѓанецот Дејан Ангелоски продолжи со нижење на златни одличја од планинарските трки, откако триумфираше на „Водно-Матка Треил“, кој се одржа изминатиов викенд Ангелоски дебит...

Пеколен ритам на тренинзите од Работнички во Охрид, петок и сабота нови тест средби

21.07.20 10:58

Фудбалерите на Работнички под палка на тренерот Ратко Достаниќ тренираат во пеколен ритам по два пати на ден на подготовките во Охрид „Романтичарите“ на СРЦ „Билјанини Извори“ в...

РФМ го соопшти протоколот, Охрид може да стартува со подготовки

21.07.20 10:11

Ракометниот клуб Охрид и тренерот Раде Стојановиќ можат да почнат со кроење на планот и програмата за подготовките во пресрет на новата сезона во Супер лигата, откако Ракометнат...

„Рибарите“ продолжуваат со тренинзи, фудбалерите позитивни на ковид -19 се во добра состојба

20.07.20 12:40

Тројцата фудбалери кои беа позитивни на коронавирусот се во добра здравствена состојба и се наоѓаат во самоизолацијата во своите домови, – информираат од Градскиот фудбалс...

Одложен турнирот во мал фудбал „Велгошти 2020“

20.07.20 11:31

Традиционалниот турнир во мал фудбал „Велгошти 2020“ нема да се одржи поради кризата предизвикана од вирусот ковид -19 Почитувани граѓани, спортисти, фудбалери, љубители на спор...

Четири одличја за охридските атлетичари на отворање на сезоната

19.07.20 15:34

Атлетичарите од „Охрид“ и „Охрид трчаТ“ имаа солиден настап на митингот „Отворање на сезоната 2020“ кој се одржа вчера на СРЦ „Билјанини Извори“ Претставниците од двата клубови ...

Тест средби во Охрид: Триумф на Работнички, реми на Ренова и Струга ТЛ

18.07.20 21:11

Денеска, на СРЦ „Билјанини Извори“ официјално стартуваа тест натпреварите од подготвителниот период на македонските фудбалски клубови Завесата во Охрид ја кренаа екипите на Рено...

Тројца фудбалери од ГФК Охрид позитивни на ковид -19!

18.07.20 17:50

Тројца фудбалери од нашите редови се позитивни на вирусот ковид -19, – информираат од Градскиот фудбалски клуб Охрид Ни стигнаа три позитивни резултати од тестовите на наш...

Dr Batkoski pod artikli