Охрид - Page 5 of 1101 - OhridNews
Финална разврска на Меморијалниот турнир во мал фудбал „Јован Стојаноски 2019“

09.09.19 08:53

Вечерва, со почеток во 20 часот и 30 минути на програмата е финалната разврска на Меморијалниот турнир во мал фудбал „Јован Стојаноски 2019“, кој се одржува во СРЦ „Климент Коле...

Дарко Поп Ацев: Успехот на Евгениј не е вреден за националните телевизии и државата

08.09.19 22:42

Евгениј Поп Ацев повторно има сезона за паметење откако успеа да ја освои титулата во Ултра серијата во далечинско пливање под капата на ФИНА Македонскиот пливач по трет пат се ...

Стојановиќ: Потфрливме во нападот, одбраната беше на ниво

08.09.19 13:06

Ракометарите на Охрид со пораз ја започнаа новата авантура во Супер лигата Не промостлива пречка за „гладијаторите“ во првата рунда беше Пролет од Скопје, кој славеше со 21-19 (...

Адријана Поп Арсова и Мозес Кипруто победници на Атлетскиот маратон во Охрид

08.09.19 11:52

Најдобрата македонската атлетичарка во маратонско трчање Адријана Поп Арсова и Кениецот Мозес Кипруто Кибире се победници на 33-то издание на Атлетскиот маратон во Охрид, кој се...

Евгениј Поп Ацев светски шампион во далечинско пливање!

08.09.19 09:58

Македонскиот пливач Евгениј Поп Ацев се закити со титулата светски шампион во далечинско пливање, откако собра најмногу бодови после шесте маратони во Ултра светската серија под...

Втора МФЛ: Кораб подобар од Охрид, Лабуништа го дели врвот со Скопје

07.09.19 18:06

Фудбалерите на Охрид Лихнидос, претрпеа нов пораз во Втората македонска фудбалска лига-запад, откако изгубија од Кораб 2-0 (1-0) во Дебар во третата рунда од шампионатот Составо...

„Рибари“ со жешка забава во „Шила“ ја најавија големата прослава на 30-годишниот јубилеј

07.09.19 16:46

„Рибари“ се страст, љубов кон сопствениот град, но пред се фамилија на илјадници искрени вљубеници во спортот и Охрид Ова беше истакнато на синоќешната забава во кафе и бар “Шил...

Фото: Започна ватерполо турнирот во Охрид

07.09.19 13:38

Точно на пладне, започна второто издание на Меѓународниот ватерполо турнир во Охрид, кој се одржува по повод прогласување на независност на нашата земја На Градското пристаниште...

Сатеска – АСП Пак во финалето на Меморијалниот турнир „Јован Стојаноски 2019“

06.09.19 22:48

Екипите на Сатеска и АСП Пак ќе ги одмерат силите во финалето на Меморијалниот турнир во мал фудбал „Јован Стојаноски 2019“, кој се одржува во СРЦ „Климент Колески“ Во полуфинал...

Втора МФЛ: „Рибарите“ гостуваат во Дебар

06.09.19 16:43

Фудбалерите на Охрид Лихнидос, во третата рунда од Втората македонската фудбалска лига-запад силите ќе ги одмерат со Кораб од Дебар Дуелот со Кораб ќе биде трета прилика за „риб...

Dr Batkoski pod artikli