Охрид - Page 4 of 1091 - OhridNews
Меморијален турнир во мал фудбал во чест на Градоначалникот Јован Стојаноски

13.08.19 15:50

Во спортско рекреативниот центар „Климент Колески“ ќе се организира меморијален турнир во чест на прерано починатиот Градоначалник на Охрид, Јован Стојаноски Тој беше голем љуби...

Резултати од турнирот во мал фудбал „Драслајца 2019“

13.08.19 08:15

Со три натпревари од фазата по групи, синоќа, започнаа возбудувањата на турнирот во мал фудбал „Драслајца 2019“ Гледачите имаа можност да проследат вкупно 28 голови на трите нат...

Охрид ја официјализираше соработката со Денис Тот

12.08.19 14:03

Охридскиот ракометен клуб ја официјализираше соработката со хрватскиот интернационалец Денис Тот Двете страни пуштија рака за соработка една сезона Тот треба да биде едно од гла...

Фото: Тим билдинг на „гладијаторите“

12.08.19 11:02

Во манир на големите светски клубови, Ракометниот клуб Охрид вчерашаниот слободен ден го искористи за заедничко дружење или популарен тим билдинг „Гладијаторите“ пеш се искачија...

Стартува турнирот во мал фудбал „Драслајца 2019“

12.08.19 10:41

Денеска, со првите мечеви од групната фаза започнува традиционалниот турнир во мал фудбал во Драслајца по повод празникот „Успение на пресвета Богодорица“ Организаторите обезбед...

Олимписки маратон Охрид 2019: Поп Ацев без конкуренција на 10, Стојановски и Крстевски најдобри на 5 и 2,5 километри

10.08.19 18:47

Во водите на Охридското Езеро, кај градскиот кеј, денеска се одржа третото издание на Олимпискиот пливачки маратон на 10 километри во рамки на кој се одржаа и трки на 5 и 2,5 ки...

Втора МФЛ: Комплетниот распоред на „рибарите“

09.08.19 16:18

Фудбалерите на Охрид имаа поволен распоред на почетокот од сезоната во Втората македонска фудбалска лига-запад Во првите четири мечеви, „рибарите“ играат три пати на домашен тер...

Охрид домаќин на Олимписки пливачки маратон и Македонски куп во далечинско пливање

09.08.19 14:35

Утре (сабота) во водите на Охридското езеро по трет пат ќе се одржи Олимпискиот пливачки маратон на 10 километри во организација на Клубот за спортови на вода Охридски бранови 2...

Охрид против Велазерими на стартот од Втората лига

09.08.19 13:43

Фудбалерите на Охрид на домашен терен против составот на Велазерими од Кичево ќе ја започнат новата сезона во Втората македонска фудбалска лига-запад „Рибарите“ во второлигашкот...

Мишо Ѓорѓиевски нов охридски арбитар во судиската елита во Македонија

09.08.19 09:52

Општинскиот фудбалски сојуз и судиската организација од Охрид во името на Мишо Ѓорѓиевски добија нов член во македонската судиска елита Ѓорѓиевски заедно охриѓанецот Фатмир Бафт...

Dr Batkoski pod artikli