Охрид - Page 4 of 1207 - OhridNews
Играјте за вас, за нас, за Охрид!

25.05.21 10:59

Фудбалерите на Охрид, денеска, во 16 часот, на терените од Фудбалската федерација на Македонија, против тетовска Ренова, го играат бараж натпреварот за учество во Првата македон...

Фудбалска треска во „Ла фабрик“ за историскиот меч на Охридските „бели“

24.05.21 22:46

Фудбалерите на ГФК Охрид, во вторник, 25 мај, во 16 часот, на теренот на ФФМ во Скопје, играат бараж натпревар за влез во Првата лига против Ренова Поради актуелната здравствена...

Фото: Бочески го склопи мозаикот, „рибарите“ подготвени за битка со Ренова

24.05.21 18:33

Охридскиот фудбалски клуб, ги направи последните подготовките пред утрешниот бараж натпревар со Ренова за учество во Првата македонска фудбалска лига, тренирајќи на терените од ...

Бараж: Ренова – Охрид за Александар Грујоски, Марјан Ецкоски на центарот на Арената

24.05.21 18:08

Судиската организација ги одреди арбитрите за бараж натпреварите за учество во Првата македонска фудбалска лига следната сезона Натпреварот Ренова – Охрид, кој ќе се одигр...

Фото: „Рибарите“ комплетни отпатуваа за Скопје во битка за прволигашкиот билет

24.05.21 09:09

Фудбалерите на Охрид заедно со стручниот штаб и управата, ден порано во манир на голем клуб, отпатуваа за Скопје каде водат битка за прволигашкиот билет Противник на „рибарите“ ...

Спортска магија во корона време: Ветераните на Црвена Звезда и Охрид го вратија аплаузот на СРЦ „Билјанини извори“

22.05.21 23:30

Старите, но се уште добри фудбалски легенди на белградска Црвена Звезда и Охрид потпомогнат од мајстори со „буба-марата“ од регионот и помлади сили, попладнево на теренот со веш...

Металург го порази Охрид

22.05.21 19:25

Екипата на Металург запиша нови три бодови на табелата во плејофот од Супер лигата, совладувајќи го Охрид со 28-24 (15-11), во рамките од 11-та рунда во Супер лигата „Металурзит...

Фото галерија: Охриѓани уживаа во друштво на легендарните фудбалери на Црвена Звезда

22.05.21 15:59

Охриѓани покажаа голема почит кон легендарните фудбалери на Црвена Звезда, сликајќи и дружејќи се на градскиот плоштад Дел од охриѓани кои во живо ги следеле мечевите на Црвена ...

Фото: Легендарните „црвено бели“ на прием кај градоначалникот Георгиески

22.05.21 07:58

Во рамките од посетата на Охрид за 100-годишниот јубилеј на фудбалот и ФК Охрид, легендарните фудбалери од повеќе генерации на славниот клуб, Црвена Звезда, имаа прием кај градо...

Од блиску со легендите на Црвена Звезда: Сите градови треба да го почитуваат примерот на Охрид, за високи дострели потребни се легенди

21.05.21 12:00

Дел од легендите од Фудбалскиот клуб Црвена Звезда, синоќа пристигнаа во Охрид, а денеска  започнаа со реализација на богатата агенда за тридневниот престој во нашиот град Посет...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер