Охрид - Page 6 of 1150 - OhridNews
Фото галерија: Како изгледаше „кралицата на спортовите“ во време на ковид -19

18.07.20 13:32

Со строги мерки и протоколи за натпреварувачите, без тренери на теренот и публика на трибините, денеска, во Охрид започна новата сезона во македонската атлетика во време на панд...

Во Охрид стартува новата сезона во македонската атлетика

18.07.20 08:53

Денеска на СРЦ „Билјанини Извори“ во Охрид официјален почеток ќе има новата сезона во македонската атлетика На програмата е митингот „Отворање на сезоната 2020“ Најдобрите атлет...

Шкупи стартуваше во Охрид, договорени три контролни средби

17.07.20 10:11

Екипата на Шкупи ги започна двонеделни подготовки во Охрид Во градот под Самоиловите тврдини, скопскиот прволигаш ќе ја одработи втората и главната фаза од подготовките „Сино бе...

Промена на планот, Охрид против Шкупи ќе ги започне тест мечевите

16.07.20 14:58

Првичниот план на охридските фудбалери за контролните натпревари во подготвителниот период ќе претрпи мали измени „Рибарите“, тест средбите ќе ги започнат против членот на фудба...

Тенисерката Ива Кецкарова доминатно до титулата во Скопје

16.07.20 08:22

Охридскиот тениски клуб имаше плоден почеток на новата сезона, откако Ива Кецкарова доминатно стигна до титулата на турнирот за девојчиња до 12 години кој се одржа во Скопје Охр...

Официјално: Охрид ја прифати поканата за учество на турнирот во Струга

15.07.20 13:51

Охридските ракометари официјално ќе бидат дел од 48-то издание на Меѓународниот ракометен турнир во Струга, откако клупската управа заедно со стручниот штаб ја прифатија поканат...

Прволигашки контроли за „рибарите“

14.07.20 10:16

Против клубови од Првата и Втората македонска фудбалска лига, охридските бели ќе ја темпираат и брусат формата за стартот на новата сезона Охридските фудбалери контролните натпр...

Игор Чагаљ го одбрал Охрид пред клубови од Шпанија, Србија и Унгарија

13.07.20 14:56

Охридскиот ракометен клуб во своите редови го доведе пивотменот Игор Чагаљ Српскиот интернационалец  со искуство од регионалната СЕХА лига го одбрал Охрид пред клубови од Шпаниј...

Евгениј Поп Ацев пливаше во чест на Нико Нестор

12.07.20 16:11

Најдобриот македонски пливач, Евгениј Поп Ацев ја реализираше самоиницијативната идеја пливајќи во чест на пливачката легенда, Нико Нестор и добротворната организација која го н...

Добрите подготовки се база за позитивни резултати

12.07.20 10:09

Фудбалерите на Охрид, подготовките во пеколен ритам ќе ги започнат од утре (понеделник), иако официјално стартуваа во средата на „главниот“ терен на СРЦ „Билјанини Извори“ „Риба...

Dr Batkoski pod artikli