Охрид - Page 6 of 1100 - OhridNews
Трета МФЛ: Порази на Сатеска и Дебрца на стартот од сезоната

03.09.19 10:06

Екипите на Сатеска и Дебрца со порази ја започнаа новата сезона во Третата македонска фудбалска лига југо-западен регион Сатеска убедлив пораз претрпе на гостувањето во Грнчари ...

Осминафинални пресметки на Меморијалниот турнир „Јован Стојаноски 2019“

03.09.19 09:00

Синоќа, завршија натпреварите во групната фаза а денеска, веднаш започнуваат елиминациските мечеви на Меморијалниот турнир во мал фудбал „Јован Стојаноски“, кој се одржува во СР...

Извлечени осминафиналните двојки и познат костурот за нокаут фазата за меморијалот „Јован Стојаноски 2019“

03.09.19 01:13

Завршија натпреварите по групи на Меморијалниот турнир во мал фудбал „Јован Стојаноски 2019“ и на ред се осминафиналните мечеви кои започнуваат уште денеска Со полудиригирана жд...

Кошаркар на АВ Охрид европски првак во баскет

02.09.19 15:04

Еден од неколкумината нови кошаркари во тимот на АВ Охрид, Данило Мијатовиќ со репрезентацијата на Србија стана европски шампион во баскет „три на три“ Мијатовиќ и останатите ре...

Добар почеток на новата сезона за охридските каратисти

02.09.19 10:40

Каратистите од охридскиот клуб „Чоле“, имаа успешен почеток на новата сезона освојувајќи две сребрени медали на изборното првенство во Скопје за претстојното Светско првенство в...

Завршува групната фаза на Меморијалниот турнир „Јован Стојаноски 2019“

02.09.19 09:17

Со денешните четири натпревари завршува групната фаза од Меморијалниот турнир во мал фудбал „Јован Стојаноски 2019“, кој се одржува во СРЦ „Климент Колески“ После завршувањето н...

Фото: Некогашниот голгетер Александар Толески го кажа судбоносното ДА!

01.09.19 22:24

Некогашниот голгетер на ФК Охрид, Александар Толески стапна на лудиот камен откако денеска го кажа судбоносното ДА со поубавата половина Александра Вревезоска Толески, стекнатот...

Ерџан Менга: Во Охрид ги вративме загубените бодови во Гостивар

01.09.19 21:13

Гостиварчани ги прокнижија првите три бодови на второлигашката табела победувајќи го тимот на Охрид со минимални 1-0 во втората рунда од шампионатот Составот на Гостивар со триу...

Среќата им го сврте грбот на охриѓани

01.09.19 18:28

Фудбалерите на Охрид остануваат без бодови на табелата во новата сезона откако претрпе пораз и во вториот меч на домашен терен За гол подобри од охриѓани беа фудбалерите на Гост...

Резултати од Меморијалниот турнир во мал фудбал „Јован Стојаноски 2019“

01.09.19 09:53

Претпоследниот натпреварувачки ден од групната фаза на Меморијалниот турнир во мал фудбал „Јован Стојаноски 2019“ донесе неизвесни и тесни мечеви После голема борба на теренот С...

Dr Batkoski pod artikli