Свет - Page 2 of 2079 - OhridNews
Корне: Новак секогаш прв застанува во одбрана на играчите, а никој од нас не застана за него

16.01.22 09:13

Французинката Ализе Корне ја коментираше судската одлука за укинување на визата на Новак Ѓоковиќ Србин ќе биде депортиран од Австралија Знам премалку за да судам за ситуацијата ...

Ѓоковиќ: Разочаран сум, но ја почитувам одлуката на судот и ќе соработувам со властите при моето заминување од Австралија

16.01.22 08:58

Светскиот рекет број 1, Србинот Новак Ѓоковиќ, излезе со реакција откако не успеа со жалбата против одлуката за укинување на австралиската виза Сега ќе направам пауза за да се о...

Ѓоковиќ го загуби спорот пред Федералниот суд, мора под итно да ја напушти Австралија

16.01.22 08:53

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, ноќеска го загуби спорот пред Федералниот суд на Австралија, со што и официјално влезната виза му е одбиена и сега, што поскоро, мора ...

Сити ја продолжи победничката серија, одложено лондонското дерби Арсенал – Тотенхем

15.01.22 16:59

Актуелниот англиски фудбалски шампион Манчестер сити ја забележа 12 победа во серија во Премиер лигата, откако попладнево триумфираше во дербито на 22 коло над Челзи со 1:0, со ...

Шевченко експресно ја напушти клупата на Џенова

15.01.22 15:42

Само 11 натпревари траеше тренерскиот ангажман на легендата на украинскиот фудбал Андриј Шевченко на клупата на Џенова, потврди денеска италијанскиот прволигаш Шевченко ја остав...

Рекордна посета за женското „Ел класико“ во Лигата на шампиони

15.01.22 15:13

Четвртфиналниот дуел во Лигата на шампиони меѓу Барселона и Реал Мадрид што во март ќе се одигра на „Камп Ноу“ ќе донесе рекордна посета на фудбалски натпревар во женска конкуре...

Далас предводен од Дончиќ ја прекина победничката серија на Мемфис

15.01.22 10:52

Кошаркарите на Далас го совладаа синоќа Мемфис со 112:85 и со тоа ставија крај на серијата од 11 победи во низа во НБА лигата   Далас беше предводен од фантастичниот Словен...

Ѓоковиќ ќе преноќи во имиграциски притвор, одлуката во рацете на тричлен судски совет

15.01.22 10:27

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ е повторно е сместен во имиграциски притвор во Мелбурн каде ќе остане до официјалното сослушување на кое ќе биде одлучено дали ќе остане...

Истрага за местење натпревари во белгискиот фудбал, осомничени прволигашки екипи и судии

14.01.22 20:00

Белгискиот фудбал се соочува со скандал од големи размери, откако Јавното обвинителство најави можни десетици обвиненија како резултат на серија истраги за повеќе недозволени ак...

Поради нецелосна вакцинација Лоди изоставен од бразилската репрезентација

14.01.22 19:33

Дефанзивецот на шпанскиот прволигаш Атлетико Мадрид, Ренан Лоди (23), го загуби местото во бразилската фудбалска репрезентација за продолжението од мундијалските квалификации, б...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер