Свет - Page 3 of 1789 - OhridNews
Ливерпул го „штиклираше“ Манчестер Јунајтед за голем успех во ПЛ (видео)

19.01.20 19:26

Екипата на Ливерпул, го потврди шампионскиот афинитет сезонава во Премиер лигата совладувајќи Манчестер Јунајтед со 2-0 (1-0) на дербито на Енфилд во рамките од 23-та рунда Избр...

ФА не простува, „топчиите“ три меча без ударната игла во нападот (видео)

16.01.20 12:14

Дисциплинската комисија во Премиер лигата ја одби жалбата од Арсенал и ја потврди суспензијата од три натпревари за Пјер Америк Обамејанг Најдобриот стрелец поцрвена на дуелот с...

Мурињо го доведе првото засилување во Тотенхем

15.01.20 11:57

Португалскиот стручњак Жозе Мурињо го доведе првото засилување во Тотенхем, откако клубот од Лондон го ангажираше Жедсон Фернандез од тимот на Бенфика 21-годишниот фудбалер во Т...

Барселона го отпушти Валверде и веднаш назначи нов тренер

13.01.20 23:44

Актуелниот првак во Шпанија, Барселона се раздели со Ернесто Валверде Каталонците, доцна вечерва ја лиферуваа информацијата за отказот на Валверде кој две и пол години беше пред...

Лига куп: Мен Сити пред портите од финалето, четата на Гвардила се прошета на Олд Трафорд (видео)

07.01.20 23:13

Фудбалерите на Манчестер Сити во првиот полуфинален на Олд Трафорд со 3-1 го совладаа Манчестер Јунајтед и направија голем чекор кон пласман во финалето од англискиот Лига куп „...

Дарко Ковачевиќ застрелан во Атина

07.01.20 22:30

Поранешниот српски фудбалер Дарко Ковачевиќ застрелан е пред неговиот дом во Атина, соседна Грција Како што пренесуваат грчките медиуми, непознат сторител од близина пукал во Ко...

НБА: Дончиќ не запира, ноќ за паметење на Јокиќ (видео)

07.01.20 10:41

Српскиот интернационалец Никола Јокиќ и словенскиот кошаркар Лука Дончиќ ги одбележаа синоќешните натпревари во НБА лигата Јокиќ запиша нов рекорд крај своето име додека Дончиќ ...

Без „големи“ пресметки во четвртата рунда во ФА купот

07.01.20 10:10

Лидерите на Премиер лигата, Ливерпул ќе играат со Бристол сити од Чемпионшип или со третолигашот Шрузбери во четвртото коло на ФА купот, додека носителите Манчестер сити ќе се с...

Интер одговори на предизвикот од Јувентус, Лукаку и Лаутаро го растажија „Сан Паоло“ (видео)

06.01.20 22:53

Фудбалерите на Интер и Јувентус, рамо до рамо на врвот од табелата ја завршуваат 18-та рунда во Серија А „Нероазурите“, позитивно, со триумф над Наполи 1-3 (1-2) одговорија на п...

Роналдо фантастичен, Ибрахимовиќ не му помогна на Милан (видео)

06.01.20 18:33

Асот на Јувентус, Кристијано Роналдо имаше фантастичен почеток на Новата 2020 година во Серија А постигнувајќи три погодоци во триумфот на „старата дама“ над Каљари, додека Злат...

Dr Batkoski pod artikli