Свет - Page 4 of 1962 - OhridNews
Интер го „преслуша“ Милан и маршира кон титула во Серија А (видео)

21.02.21 16:58

Фудбалерите на Интер направија голем исчекор во борбата за титулата во Серија А, победувајќи го второпласираниот Милан со 3-0 (1-0), во градската пресметка која се одигра на „Са...

Ѓоковиќ по деветти пат го освои Австралија опен

21.02.21 12:11

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ е победник на годинашното издание Австралија опен Србинот до деветтиот трофеј и трет во низа на Грен слемот во Мелбурн дојде по релат...

Зошто секој постигнат погодок Суарез го прославува на идентичен начин?

19.02.21 16:07

Луис Суарез, третиот најдобар стрелец во историјата на Барселона, од оваа сезона ги тероризира противничките голмани во дресот на Атлетико Мадрид Уругаваецот, во досегашниот дел...

Смена на врвот во Одборот за организација на ЛОИ во Токио

19.02.21 14:57

Јапонската министерка за олимписки и параолимписки игри Сеико Хашимото (56) е назначена за нов претседател на организацискиот Одборот на летната Олимпијада (ЛОИ) во Токио, на ме...

Видео: Луѓе од ВИП ложата го навредуваа Ибрахимовиќ, Црвена Ѕвезда јавно му се извини

19.02.21 14:30

Црвена Ѕвезда упати јавно извинување до Златан Ибрахимовиќ, кој вчеравечер од луѓе во ВИП ложата на стадионот „Рајко Митиќ“ беше навредуван Асот на Милан не реагираше на провока...

АО: Циципас лесен плен за Медведев, Русинот ќе го предизвика Ѓоковиќ во финалето

19.02.21 13:13

Рускиот тенисер Данил Медведев ќе го предизвика Новак Ѓоковиќ во финалето на грен слем турнирот Австралија Опен Медведев во финалето се пласираше благодарание на триумфот во три...

23-годишен Французин нов сопственик на некогашниот премиерлигаш Сандерленд

19.02.21 09:48

Кирил Луис-Дрејфус, 23-годишниот наследник на богатство вредно милијарди (предводено од неговата мајка), стана најмладиот претседател во англискиот фудбал, откако го комплетираш...

ЛЕ: Станковиќ презадоволен од фудбалерите, Пиоли не тактизирал

19.02.21 09:02

Фудбалерите на Црвена Ѕвезда ремизираа со Милан во Белград, играјќи 2-2, во првиот натпревар од 1/16 финалето во Лигата на Европа „Црвено белите“ реми обезбедија со храбра игра ...

НБА: Јокиќ и Дончиќ стартери на „Ол старот“, Џејмс и Дурант капитени на екипите

19.02.21 07:57

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ и Словенецот Лука Дончиќ ќе бидат дел од стартната петорка во западот, за претстојниот собир на сите ѕвезди во НБА лигата, кој ќе се одржи на 7 ма...

(Обновено)ЛЕ: Црвена Ѕвезда извлече реми со Милан, „ѓаволите“ го растурија Сосиедад (видео)

18.02.21 20:58

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед зачекорија кон 1/8 финалето во Лигата на Европа, победувајќи на гостински теренкај Реал Сосиедад со 4-0, додека Црвена Ѕвезда со гол во судиско...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер