Регион/Свет - Page 19 of 2473 - OhridNews

Регион/Свет

01.09.23 15:15

Извлечена жрепката за Лига Европа

Со жрепка попладнево во Монте Карло е одреден составот на групите в...

01.09.23 13:42

Иснер се пензионираше со рекордни 14.470 асови

Играчот со најмногу асови во светскиот тенис, 38-годишниот Американ...

31.08.23 12:03

Познати сите учесници во групната фаза од фудбалската ЛШ

Белгиски Антверпен, дански Копенхаген и холандски ПСВ се последните...

26.08.23 17:27

Горјан Славески нов светски шампион во БКФЦ борби без ракавици

Македонскиот боксер Горјан Славески е нов светски шампион во борби ...

22.08.23 09:41

Ричардсон победи на 100 метри на СП со рекорд на…

Американката Шакери Ричардсон синоќа победи на трката на 100 метри ...

21.08.23 09:18

Во меч за паметење Ѓоковиќ го победи Алкараз и го…

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во финалето на турнирот во Синсинати...

20.08.23 15:57

Шпанија го освои трофејот на женскиот фудбалски Мундијал

Женската репрезентација на Шпанија попладнево ја победи Англија со ...

17.08.23 09:39

Галатасарај му понуди на Серхио Рамос двегодишен договор

Поранешниот фудбалер на ПСЖ и Реал Мадрид, Серхио Рамос би можел да...

15.08.23 09:40

Меси се повреди на тренинг на Интер Мајами

Лионел Меси се повреди на тренинг со Интер Мајами, соопштува „RMC S...